Житель Івано-Франківська перерахував понад 8 тис. грн шахраям, які зламали месенджер його колеги. Поліцейські розповіли, як уберегтися від схем аферистів.
Поради оприлюднили на Facebook-сторінці поліції в області.
"Чоловік отримав від колеги повідомлення з проханням терміново надіслати на картку гроші у борг. Не роздумуючи та не перевіривши інформацію, він перерахував гроші на рахунок "друга". Згодом дізнався, що сторінку товариша зламали", — йдеться у дописі.
Слідчі почали кримінальне провадження ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Як не стати жертвою шахраїв:
- зателефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам'ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;
- запитайте товариша про те, що можете знати тільки ви — таке питання відразу викриє шахрая;
- напишіть спільним знайомим і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.
Як захистити сторінки у соцмережах від можливого зламу:
- не переходьте за сумнівними посиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга;
- створюйте надійні, складні паролі та не використовуйте один пароль на кількох ресурсах;
- вмикайте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість.
Поліцейські наголошують: якщо сторінку зламали, то шахраї можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурсФішинг — вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів із переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube