У Києві за цільовим використанням бюджетних коштів стежитиме антикорупційний департамент КМДА

У Києві за цільовим використанням бюджетних коштів стежитиме антикорупційний департамент КМДА

Київ першим із міст України створив Департамент із питань запобігання та виявлення корупції. Мета його роботи — оцінювати корупційні ризики у рішеннях міської влади і стежити за ефективним використанням коштів міського бюджету.

Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.

Він пояснив, що основні завдання Департаменту — оцінка корупційних ризиків у діяльності КМДА і підготовка заходів для їх усунення. Також відомство стежитиме за дотриманням антикорупційного законодавства та ефективним і цільовим використанням бюджетних коштів.

За словами Кличка, вже є кандидатура на посаду очільника нової структури. Із середини жовтня спеціальна комісія проводила співбесіди із претендентами на посаду. Із 15 кандидатів у фінал відбору вийшли троє. Переможця конкурсу комісія визначила рейтинговим голосуванням. Ним став Олег Тимошенко. Тепер Київрада має затвердити його кандидатуру, а міський голова підпише призначення на посаду.

Спеціалісти Департаменту з виявлення корупції серед інших завдань мають забезпечити підготовку міської антикорупційної програми.

"Це буде самостійний і функціонально незалежний структурний підрозділ КМДА", – запевняє Віталій Кличко.

Що відомо про критику бюджетних витрат столичної влади

У червні після розголосу у ЗМІ в КМДА повідомили про наміри розслідувати закупівлю кухонного приладдя та музичних інструментів для укриттів. Договір на закупівлю 306 барабанів на майже 900 тисяч гривень розірвали.

А до того в укриття столичного мистецького ліцею "Зміна" в Дніпровському районі придбали електричну сковорідку за 725 тисяч грн.

Крім того, Управління освіти Дніпровської районної РДА закупило очищувачі повітря для укриттів на 1,6 мільйона гривень. Також для трьох столичних укриттів у Дніпровському районі придбали портативні радіостанції на понад мільйон гривень.

Суд відсторонив від посади начальницю відділу Управління освіти Дніпровської РДА через закупівлю овочерізок в укриття, а також взяв її під домашній нічний арешт.

Київський центр розвитку туризму відмовився від тендеру на виготовлення та встановлення двох фотозон із 3D-логотипами Києва очікуваною вартістю 640 тис. грн. Закупівлю скасували 13 вересня 2023 року.

Восени біля стін КМДА відбулося кілька акцій протесту. Зокрема, 7 жовтня мітингувальники протестували проти нецільового використання грошей з міського бюджету. Натомість пропонували посилити підтримку ЗСУ.

На початок