"Маємо резервні джерела на опалювальний сезон" — директор теплопостачального підприємства на Миколаївщині

"Маємо резервні джерела на опалювальний сезон" — директор теплопостачального підприємства на Миколаївщині

"Маємо резервні джерела на опалювальний сезон" — директор теплопостачального підприємства на Миколаївщині
Котельня КП "Тепло-Сервіс". Вознесенськ, жовтень 2023 року. Фото: Геннадій Мельник

Комунальне підприємство "Тепло-Сервіс" Вознесенської міської ради Миколаївської області станом на 22 жовтня готово до нового опалювального сезону. Відпрацьований алгоритм дій, є обладнання на випадок надзвичайних ситуацій внаслідок російських обстрілів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор КП "Тепло-Сервіс" Вознесенської міської ради Геннадій Мельник.

Зі слів Геннадія Мельника, основні споживачі послуг підприємства — заклади, установи бюджетної сфери. Житловий сектор Вознесенська на індивідуальному опаленні.

"Відмінність нашого міста в тому, що воно газифіковане, майже всі багатоповерхові будинки, приватний сектор мають індивідуальні котли, переважно газові. КП "Тепло-Сервіс" надає послуги з централізованого теплопостачання лікарням, дитячим садочкам, школам тощо. Також 137 абонентів з чотирьох гуртожитків", — сказав Геннадій Мельник.

Обладнання в котельні КП "Тепло-Сервіс"
Обладнання в котельні КП "Тепло-Сервіс". Фото: Геннадій Мельник

На балансі підприємства сім котелень, вони готові до подачі тепла, каже директор КП. 20-го жовтня виконком Вознесенської міської ради прийняв рішення про початок опалювального сезону із 23 жовтня.

"Насамперед маємо дати тепло в лікарні, амбулаторії й три дитячі садочки, що живляться теплом від нашого підприємства. Далі будемо підключати інших споживачів, коли середньодобова температура протягом трьох діб буде нижче восьми градусів тепла. Тобто поступово всі котельні будемо запускати", — говорить директор підприємства.

Генератор на випадок вимкнення електрики
Генератор на випадок вимкнення електрики. Фото: Геннадій Мельник

Модернізація котелень підприємства, каже Геннадій Мельник, один з основних напрямків роботи.

"Із семи котелень п'ять працюють на газі, дві — мають твердопаливні котли, на дровах, щепі. Також із цієї кількості чотири котельні комбіновані, встановлено ще електрокотли. Але через здорожчання електроенергії, плюс ми працюємо у воєнний час, 2022 року були перерви з постачанням енергії, тому ми їх використовуємо як резервне джерело", — сказав Геннадій Мельник.

На випадок непередбачених ситуацій, як минулого року обстріли агресора, то міська влада виділила гроші, за які КП придбало сім генераторів, що змонтовані на котельнях, аби ми могли безперебійно відпускати тепло споживачам. Окрім того, частину обладнання надали міжнародні партнери. Є запас дизельного палива для генераторів.

"Наразі в роботі два проєкти. По одному вже встановлений у котельні, що опалює лікарню, твердопаливний котел потужністю один мегават, який працює в ручному режимі навантаження — це дрова, а в автоматичному — це тріски. На такий же котел ще виготовляється проєктно-кошторисна документація в інші котельні. Ввести в експлуатацію плануємо протягом опалювального періоду", — додав Геннадій Мельник.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок