Жертви булінгу: як вберегти свою дитину від цькувань

Жертви булінгу: як вберегти свою дитину від цькувань

Столичні правоохоронці дали рекомендації, що робити батькам, якщо дитина стала жертвою булінгу. І нагадують, що за психологічний і фізичний тиск на неповнолітніх, загрожує штраф.

Про це інформує Патрульна поліція Києва.

Правоохоронці закликають батьків не залишати без уваги цькування і побиття своєї дитини.

"Булінг — це не просто бешкет чи пустощі у навчальному закладі. Це особлива форма взаємин, яка ґрунтується на дискримінації, насильстві та агресії", — йдеться у повідомленні.

І закликають звертатися за допомогою, якщо дитина, її друзі чи однокласники постраждали від таких дій. Передовсім, звертатися до адміністрації школи, до шкільного офіцера поліції, дільничного поліцейського чи працівника ювенальної превенції або ж на на спецлінію 112.

Також в Україні діє Національна дитяча "гарячу лінію" 0800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних) або 116 111 (безкоштовно з мобільних).

Покарання за булінг

Відповідно до статті 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, покарання за булінг передбачає штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин за діяння, вчинені вперше. Якщо булінг вчинено повторно протягом року, то це від 1800 до 3400 гривень штрафу.

Статистика випадків

Закон, який визначає поняття "булінг" та його ознаки, набув чинності в Україні у січні 2019 року. До початку повномасштабної війни суди першої інстанції розглянули 978 справ про цькування. Таку інформацію на запит Суспільного надав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За чотири місяці 2023 року в Україні вже зафіксували 99 фактів булінгу, зазначив заступник начальника управління ювенальної превенції Нацполіції України Ярослав Шанько.

А за інформацією психологині "Ла Страда Україна" Валерії Бондар, за 2022 рік їхня громадська організація отримала понад 170 тисяч звернень на національну гарячу лінію, серед яких — значний відсоток стосувався булінгу під час дистанційного навчання.

На початок