Міськрада Дніпра просить президента продовжити спрощене оподаткування після карантину

Міськрада Дніпра просить президента продовжити спрощене оподаткування після карантину

Міськрада Дніпра просить президента продовжити спрощене оподаткування після карантину

Депутати міської ради Дніпра звернулися до президента, Верховної ради та уряду з проханням «захистити спрощену систему оподаткування». Відповідне звернення ухвалили на сесії 2 вересня.

За документом, депутати пропонують ухвалити законопроєкти, які пожвавлять бізнес-активність чинних ФОПів і створять підстави «для довіри підприємців до фіскальних органів та їхньої впевненості в законодавчій стабільності».

У зверненні йдеться про те, що ухваленні зміни урегулюють довільне ведення звітності в будь-який спосіб та інші питання, що "дозволять зняти соціальну напругу з ФОП".

«Законопроєкти набувають надважливого значення, особливо після карантину. Вони дозволять стимулювати вихід з тіні «сірих підприємців», збільшити надходження до місцевих бюджетів», – йдеться у зверненні.

Що відомо

  • Підприємець, який працює в Україні, може обрати одну з двох систем оподаткування: загальну або спрощену. Перша ґрунтується на податку з чистого доходу. Це означає, що підприємець сплачує певний відсоток від прибутку – різниці між усіма доходами (виторгом) і витратами. При цьому загальна система не передбачає жодних обмежень за видами діяльності, кількістю найманих працівників, сумою річного доходу тощо.
  • Фіскальний механізм під назвою спрощена система оподаткування Україна запровадила, з метою зменшення податкового навантаження на малий бізнес. За умовами цієї системи окремі платежі замінюються єдиним податком. Його розмір може розраховуватися за фіксованою ставкою або залежно від суми доходу. Суттєвою перевагою системи вважається спрощений режим звітності. Проте є й мінус: щоб стати «єдинником», потрібно відповідати цілій низці вимог.
  • У серпні президент Володимир Зеленський підписав закон щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців. Документ, зокрема, скасовує обов'язкову книгу обліку доходів для ФОП.

Читайте також

  • Допомога Білорусі та виборчий Кодекс. Які законопроєкти розгляне Рада восени
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди