Понад 3 тисячі вінничан імунізувались проти грипу

Понад 3 тисячі вінничан імунізувались проти грипу

Понад 3 тисячі вінничан імунізувались проти грипу
Фото ілюстративне: Gettyimages

У Вінниці проти грипу імунізувались 3 282 мешканці, серед них 703 дитини. Такі дані станом на 20 жовтня. Щепитись можуть дорослі та діти віком від 6 місяців, у яких немає протипоказань для цього, звернувшись до ЦПМСД міста.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Грип – високозаразна та небезпечна хвороба. Найкращим засобом профілактики проти нього є вакцинація, зазначили в департаменті охорони здоров’я ВМР.

"Для жителів Вінницької міської територіально громади муніципальна програма "Здоров’я вінничан" передбачає відшкодування 50% вартості вакцини за рахунок бюджетних коштів. Окрім того, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно", — зазначили в міськраді.

Щепитись проти грипу можуть дорослі та діти віком від 6 місяців, у яких немає протипоказань для цього.

Крім того, якщо дитина, віком до 9 років, раніше не була вакцинована проти грипу і не мала підтверджених випадків захворювання на нього, потрібні зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Всім іншим – одну.

Першочергово рекомендується імунізуватись наступним категоріям людей:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Також фахівці департаменту охорони здоров’я закликають вінничан вакцинуватись і від ковіду, оскільки він досі несе небезпеку. До того ж зробити вакцину від нього можна одномоментно із щепленням проти грипу.

"Грип – високозаразне інфекційне захворювання, яке може призвести до ускладнень та летальних випадків. Тому ми закликаємо вінничан не нехтувати власним здоров’ям та імунізуватись проти нього. Окремо варто наголосити на важливості вакцинації проти ковіду, оскільки останнім часом динаміка захворюваності на нього є невтішною. Щеплення проти грипу та ковіду можна зробити одномоментно. Також варто зазначити, що вакцина не гарантує того, що людина не захворіє, проте вона значно легше перенесе хворобу", – зазначив директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Наразі у Вінницькій громаді імунізація проти грипу здійснюється чотирикомпонентною вакциною "Джисі Флю", а проти ковіду вакциною "Pfizer".

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09.00 до 17.30 год.

На початок