Житель Кіровоградщини з літа живе у будці біля свого колишнього обійстя. Чому опинився на вулиці

Житель Кіровоградщини з літа живе у будці біля свого колишнього обійстя. Чому опинився на вулиці

Житель Кіровоградщини з літа живе у будці біля свого колишнього обійстя. Чому опинився на вулиці
Іван Павліченко мешкає біля паркану свого колишнього обійстя у Першотравенці на Кіровоградщині. Фото: Суспільне Кропивницький

Жив у будинку, нині – у будці навпроти дому. Третій місяць житель села Першотравенка Компаніївської громади Кропивницького району Кіровоградської області Іван Павліченко мешкає біля паркану свого колишнього обійстя. Чоловік має рідню. Суспільне дізнавалось, чому він опинився на вулиці.

У будці з фанери й дощок з серпня живе 65-річний Іван Павліченко у Першотравенці Кропивницького району. Розповів, з дому його вигнали колишня дружина і донька.

"Камінь спотикання – це земля. В мене є 15 гектарів землі, дев'ять з них я заробив у колгоспі, решта – дісталось у спадщину від бабусі. І оце мені сказали: "Перепиши землю, тоді будеш жити в хаті".

Одяг чоловіка лежить на вулиці. Біля будки – бутлі з консервацією.

"Ходжу до людей, допомагаю працювати. То мені супу дадуть, то ще чимось пригощають. Я ні у кого не краду".

Зі слів чоловіка, у будинку прожив з дружиною 18 років.

"Як жили? Ну, по всякому, як у людей. Бувало, що й скандалили. Я не білий і пухнастий, та й вона не така. Але було, що не сварилися та мирно жили".

Що каже колишня дружина

З чоловіком розлучилася торік, після 43 років шлюбу, розповіла його колишня дружина Валентина Павліченко.

"Мені хотілося бути в парі. Хотілось, щоб у дітей були батьки, бо я сама росла без батька. Тому терпіла, поки терпілося. Як кажуть, союз подружжя тримається на терпінні жінки".
Валентина Павліченко.
Колишня дружина Валентина Павліченко. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів жінки, чоловік протягом спільного життя кривдив родину. Через це два роки жила в іншому будинку. Але вирішила повернутись у власний дім.

"Я і діти були в нього як раби, а він тільки усім роздавав завдання. Останньою краплею стало те, що коли в мене мама захворіла на інсульт, то він її вигнав з дому".

Що каже донька

Донька Інна Павліченко у стосунках батьків підтримує маму. З її слів, батько – домашній кривдник.

"Він чинив психологічний терор, мені взагалі його не шкода. І навіть те, що він опинився на вулиці — його вибір".
Донька Інна Павліченко.
Донька Інна Павліченко у стосунках батьків підтримує маму. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів доньки, батькові пропонували інше житло. Пояснила, чому він опинився на вулиці.

"Батько сказав: "Ми з тобою в одній хаті не вживемося". Мама відповіла: "Добре. В тебе є два паї. Дай мені один, я піду та продам його і куплю собі хату". Такий варіант йому теж не підійшов. Тоді вже ми були вимушені на підставі документів, по законному оформляти сюди маму. Зробили тут ремонт, вклали гроші, він вийшов і опинився на вулиці. Нині у нього є на вибір три будинки, в які він може заселитись. Однак батько сидить у будці".

До хати запросили батька. Іван Павліченко сказав, що хоче отримати свою частку.

"Я прожив 44 роки, я тут пропрацював 18 років, я маю право на якусь частку. Всі тут прописані, всім знайшлось тут місце, крім мене".

Іван Павліченко.
Іван Павліченко. Фото: Суспільне Кропивницький

Що кажуть сусіди

Сусідка Зінаїда Казимірова підтримує жінку.

"Навіть зараз, коли він живе на вулиці, жінка дає йому їсти, дає йому склянку молока, купає його".

Сусідка Тетяна Ковальська підтримує чоловіка.

"Шкода його, звичайно. Спить у будці, як собака. Це неправильно".

Поліція й старостат знають про конфлікт

Про ситуацію в родині Павліченків знають, сказав поліцейський Олександр Цимбалюк.

"В Україні є кримінальний та адміністративний кодекси, де передбачені певні правопорушення. Якби ця ситуація підпадала, наприклад, під домашнє насильство, то на порушника склали б адмінпротокол. Але так як дане подружжя розлучені і разом не живуть, то це є цивільно-правовими відносинами".

Староста села Анатолій Томило сказав, що не розуміє рішення односельця жити на вулиці. З його слів, допоможуть, чим зможуть.

"Якщо випаде сніг та наступлять морози, то ми йому запропонуємо "Пункт незламності", напоїмо та нагодуємо його. Цей чоловік ще слава богу здоровий, тож він міг би піти ще й на роботу, наприклад, попрацювати сторожем".

Думка юристки

Вирішити спір цієї родини має суд – пояснила юристка Алла Мірошник.

"Якщо майно було оформлене після розірвання шлюбу, в даному випадку один з подружжя має право звернутися до суду про його розподіл. Це може бути тільки в тому випадку, якщо після розірвання шлюбу чоловік і дружина проживали однією сім’єю. Якщо подружжя проживають без реєстрації шлюбу, вони поєднані спільним побутом і можуть це довести у суді, тоді можна звертатися до суду про поділ цього майна, як спільної власності. Що стосується майна, нажитого під час проживання у шлюбі, яке було неоформлене, то в даному випадку воно не вважається спільною власністю. Береться до уваги час, коли та на кого його оформили, та людина і є його власником".

Іван Павліченко планує звертатися в суд. Жінка сказала, що поступатись не буде. Жити на вулиці – це вибір чоловіка.

На початок