Байден звернувся до нації та порівняв Путіна й ХАМАС — головні новини ранку 20 жовтня

Байден звернувся до нації та порівняв Путіна й ХАМАС — головні новини ранку 20 жовтня

Джилл і Джо Байдени в Овальному кабінеті
Перша леді Джилл Байден спостерігає за виступом президента Джо Байдена з Овального кабінету Білого дому, 19 жовтня 2023 року, Вашингтон, фото: AP

Українська армія влучатиме ракетами ATACMS по росіянах на суверенній українській території, Байден анонсував пакет допомоги Україні та Ізраїлю — Суспільне підготувало головні новини ранку 20 жовтня.

1. Байден надішле до Конгресу "терміновий бюджетний запит" для підтримки Ізраїлю та України

Президент США Джо Байден у п’ятницю надішле терміновий бюджетний запит до Конгресу, щоб профінансувати потреби своїх критично важливих партнерів — Ізраїлю та України. Очільник Америки закликав конгресменів підтримати бюджетний запит та забезпечити надання безперервної військової підтримки Україні, щоб була змога захищати свою країну.

Контекст. Перед телезверненням Байден і президент Зеленський провели телефонну розмову. Під час бесіди Байден наголосив на сильній двопартійній підтримці у США та демократичного майбутнього. А Зеленський подякував США за постачання ATACMS та допомогу на полі бою.

2. Ракети ATACMS будуть застосовувати у межах суверенної України — Пентагон

Балістичні ракети ATACMS, які США передали Києву, будуть використовувати в межах суверенної території України. Про це заявив під час брифінгу речник Пентагону генерал Патрік Райдер. Він наголосив, що США продовжать консультації з Україною, щоб забезпечити її всім необхідним для захисту від агресії Росії.

Контекст: 17 жовтня президент Зеленський підтвердив використання ракет ATACMS на полі бою, а головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний показав запуск ракети ATACMS українськими військовими.

3. Стартували переговори з Францією щодо угоди про гарантії безпеки України

Почався перший раунд переговорів України та Франції щодо укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки, як це передбачено Спільною декларацією G7. Про це повідомили в Офісі президента.Українську переговорну групу очолив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

Контекст: Франція стала п’ятою державою G7 після США, Великої Британії, Канади та Японії, із якою Україна почала відповідні двосторонні переговори. Складовою гарантій безпеки є також допомога у розвитку військово-промислового комплексу та в економічній відбудові України.

9 серпня Латвія приєдналась до декларації G7 щодо підтримки України, а 12 Греція стала 14-ю державою, що підтримала угоду.

4. Наступного року британці навчатимуть українських армійців на військових базах Румунії

Військові інструктори з Великої Британії приїдуть на початку 2024 року навчати українців на румунських базах. Про це повідомив посол Великої Британії в Бухаресті Ендрю Нобл. Також уряд Румунії вже затвердив нормативно-правову базу для підготовки українських пілотів на літаках F-16 у Румунії.

Чому це важливо. Рішення про навчання на базах Румунії дозволить українським бійцям тренуватися ближче до фронту та набагато швидше повертатися на поле бою.

На початку 2023 року Велика Британія зобов’язалася навчити 20 тис. українських новобранців — майже удвічі більше ніж торік — за однією з найбільших подібних програм у світі.

На початок