"Моя справа сфабрикована". У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному у переправленні за кордон призовників

"Моя справа сфабрикована". У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному у переправленні за кордон призовників

"Моя справа сфабрикована". У Кропивницькому обрали запобіжний захід підозрюваному у переправленні за кордон призовників
Керівник благодійного фонду, якого підозрюють у переправленні за кордон псевдоволонтерів. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому обрали запобіжний захід керівнику благодійного фонду. Його підозрюють у тому, що разом зі спільниками переправляв за кордон псевдоволонтерів. Обвинувачений вважає, справа сфабрикована. Провину не визнає.

Прокурорка Марія Федотова сказала, військовозобов'язаним пропонували виїхати за межі країни як водії, що перевозять гуманітарну допомогу для потреб армії.

"Підозрюваний, діяв за попередньою змовою з іншим обвинуваченими. За грошову винагороду у розмірі більше трьох тисяч доларів США вони сприяли виготовленню документів, які в подальшому вносили до електронної системи "Шлях". Це надавало можливість ухилянтам від військової служби перетнути державний кордон України без законних на це підстав".

За даними прокурорки, підозрюваному Володимиру 54 роки. Він голова благодійного фонду. Показувати його обличчя та вказувати прізвище заборонив. Свою провину не визнає.

"Моя справа не просто сфабрикована, а "притягнута за вуха". Людина звернулась до мене, а я його направив у Київ. Він їздив туди оформляти необхідні документи, бо я сказав, що в мене не той стан здоров’я, він сказав добре. І в той же час все одно прийшов до моєї машини і сказав, що хотів би віддячити, поклав гроші і зробив з мене винного".

Прокурорка просила на час досудового розслідування тримати підозрюваного під вартою. В разі застосування застави, визначити розмір не менше двохсот тисяч гривень.

"Ми вважаємо, що підозрюваний може впливати на даного свідка", – сказала Марія Федотова.

Адвокат підозрюваного Еміль Багірян просив звільнити його підзахисного через стан здоров’я та гарну репутацію.

"Відповідно до довідки Центру екстреної медичної допомоги, мій підзахисний звертався по медичну допомогу. При огляді йому встановили діагноз гіпертонічний кризЦе раптове значне підвищення артеріального тиску від нормального або підвищеного рівня.. Він пенсіонер, інвалід війни третьої групи. Меценат, волонтер з багаторічним стажем, голова благодійної організації з 2002 року. Бере активну участь у забезпеченні правоохоронних органів, СБУ та військових частин всім необхідним".

Підозрюваний говорив, що погано почувається.

"За останні три доби я тричі викликав "швидку" допомогу, останню – під час засідання суду. Присутній тут охоронець бачив це. В тих умовах, що мені доводиться перебувати, за три доби навіть ноги не зігрілись".

Суддя Леонід Плохотніченко ухвалив рішення обрати запобіжний захід тримання під вартою на два місяці із заставою 400 тисяч гривень. Адвокат сказав, готуватимуть апеляцію. За словами прокурорки, у разі доведення вини чоловіку загрожує від семи до дев’яти років ув’язнення.

На початок