У фракції чи ні: що про Ігоря Жмінку зі "Слуги народу" кажуть в Тернопільській облраді

У фракції чи ні: що про Ігоря Жмінку зі "Слуги народу" кажуть в Тернопільській облраді

Ексклюзивно
Ігор Жмінка "Слуга народу"
Ігор Жмінка. Фото: Суспільне Тернопіль

Депутат Тернопільської обласної ради Ігор Жмінка дізнався з інтернету, що його виключили з фракції "Слуга народу". Він розповів Суспільному, що жодних офіційних повідомлень про це не отримував.

Кореспонденти з’ясовували ситуацію в обласній раді.

Виключення з фракції "Слуга народу" Ігоря Жмінки прокоментував голова комісії з питань законності в Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк.

"Станом на цей момент, коли ми записуємо це інтерв'ю, жодного листа від депутатської фракції "Слуги народу" в обласній раді не зареєстровано. Тобто, нас не повідомлено чи справді було таке засідання фракції, на якому відбулося виключення одного з депутатів з їхнього числа. Тобто, щоб говорити офіційно і юридично, має бути відповідне подання. Допоки такого документа немає, ми не можемо ні спростувати, ні підтвердити, що взагалі ця дія відбулася".

Олег Сиротюк
Олег Сиротюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Через це, каже Олег Сиротюк, не можуть відреагувати.

"Так само як голова комісії з питань законності, регламенту, депутатської діяльності, в нас теж немає підстав це питання включати в свій розгляд, тому що і від депутата немає ніякого звернення, в якому він би ставив питання про якісь неправомірні дії стосовно нього".

Рішення виключити з фракції "Слуга народу" в обласній раді Ігоря Жмінку підтримали п'ятеро з семи депутатів. Сьогодні інформацію підтвердив один із членів фракції "Слуга народу" Ігор Сопель. За його словами, він голосував за виключення Ігоря Жмінки.

"Дійсно відбулося засідання фракції на цьому тижні. Було питання поставлено на голосування. Так, 5 членів фракції підтримали. Чи це було задокументовано протоколом? Ну звичайно".

Ігор Сопель
Ігор Сопель. Фото: Суспільне Тернопіль

Причини виключення з фракції Жмінки Ігор Сопель не прокоментував. Сказав звернутися до керівника депутатської фракції Ярослава Захарківа.

Аби отримати офіційний коментар та побачити протоколи засідання фракції щодо виключення з фракції Ігоря Жмінки, кореспонденти Суспільного упродовж двох днів намагалися зв'язатися з Ярославом Захарківим. На дзвінки він не відповідає.

Сьогодні прийшли до офісу партії "Слуга народу" в Тернополі. Тут його не застали. Працівниця офісу Наталя, з якою спілкувалися щодо коментаря голови фракції, повідомила:

"Я передала йому ваш номер телефону, але мені він нічого не відписав, очікуйте. Можливо, він зайнятий на роботі".

На запитання щодо можливих причин виключення з фракції "Слуга народу" в обласній раді Ігор Жмінка відповів:

"Можливо, це пов'язано з тим, що я 22 серпня на пленарному засіданні сесії обласної ради заявив, якщо голова Тернопільської облради не повернеться в сесійну залу для вирішення господарських питань, я з трибуни сказав, що почну процедуру його зняття з посади. Але голова облради відмінив своє рішення щодо перенесення і сам поїхав у відрядження, а ми вирішили всі питання господарські. Головував тоді на сесії перший заступник голови облради Болєщук. Можливо, це пов'язано з тим, що я зараз даю запити щодо преміювання посадових осіб виконавчого апарату, преміювання керівників комунальних підприємств Тернопільської обласної ради, опубліковую, роблю запити щодо витрат на транспорт, на відрядження".

Ігор Жмінка
Ігор Жмінка. Фото: Суспільне Тернопіль

Щоб з'ясувати причину виключення його з депутатської фракції, готує звернення до голови обласної організації партії "Слуга народу" Володимира Гевка та керівника фракції в обласній раді Ярослава Захарківа, каже Ігор Жмінка.

На початок