Борги за комуналку на Донеччині перевищили три мільярди. За які послуги можна не платити тим, хто евакуювався

Борги за комуналку на Донеччині перевищили три мільярди. За які послуги можна не платити тим, хто евакуювався

Комунальні послуги у Донецькій області
Фото: УНІАН

Жителі Донецької області накопичили понад три мільярди боргів за комунальні послуги, з них найбільше місцеві не сплатили за користування теплопостачанням.

Про це повідомила заступниця директора департаменту житлового-комунального господарства Донецької ОДА Лариса Гусева.

"Загальна сума боргу за житлово-комунальні послуги в Донецькій області 3 млрд 175,9 млн гривень, з яких борги за теплопостачання складають 1 млрд 795,2 млн грн. Борги перед підприємства водопостачання та водовідведення складають 628 млн грн, борги за управління багатоквартирними будинками — 579 млн грн, і за вивіз відходів — 173,7 млн грн", — уточнила Гусева.

За словами заступниця директорка департаменту ЖКГ, найбільша заборгованість у Краматорській міській громаді, вона складає 1 млрд 073 млн грн, з яких 649,3 млн грн за послуги опалення.

"Ми не можемо відключити будинок, якщо там мешкають люди, багатоповерхівку, якщо там мешкають люди. Квартири мешканців, які виїхали, теж опалюються. І за це теж потрібно сплачувати", — зазначила вона.

Лариса Гусева нагадала, що нарахування плати регламентується статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", де прописано, що споживач має право на несплату вартості комунальних послуг у разі їх невикористання понад 30 календарних днів за умови документального підтвердження відповідно до договору, укладеного з відповідною організацією, яка є надавачем послуг.

Вона наголосила, що це не стосується питання теплопостачання.

"Якщо це багатоповерхівка, і теплопостачання йде на всі квартири, і якщо людей немає, тепло все одно подається", — каже заступниця директорка департаменту ЖКГ Лариса Гусева.

Гусева пояснила, що у випадку водопостачання-водовідведення, якщо є лічильник, людина сплачує по лічильнику. Якщо лічильника немає, це стосується і газопостачання, потрібно звертатися в певні служби, вони пломбують подання води або газу до певної квартири чи будівлі і тільки після акту опломбування, що послуга не подається, тоді можна за це не сплачувати.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок