19 жовтня — День пам'яті Богдана Гаврилишина і День відповідальності

19 жовтня — День пам'яті Богдана Гаврилишина і День відповідальності

Богдан Гаврилишин, громадський діяч, пластун
Богдан Гаврилишин, автор "Декларації відповідальності людини". Фото зі сторінки Міжнародного фонду "Відродження" у соцмережі

19 жовтня в Україні відзначають День пам'яті Богдана Гаврилишина з Тернопільщини і День відповідальності. Постанову про ці дні ухвалила Верховна Рада України два роки тому.

Про це повідомляють на сторінці Коропецької селищної ради в соцмережі.

Богдан Гаврилишин — автор "Декларації відповідальності людини". Документ складається з 15 пунктів, вони відображають різні рівні відповідальності членів суспільства.

Він народився в Коропці 19 жовтня 1926 року. Був українським, канадським та швейцарським діячем і філантропом, економістом зі світовим іменем, одним з провідних діячів Пласту, співзасновником економічного форуму в Давосі.

"Все, що я робив, — починалося з мрій", — говорив Богдан Гаврилишин, коли його запитували про секрет успіху. Однією з його найбільших мрій було перетворити Україну на успішну країну з громадянським суспільством та розвиненою економікою", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Богдан Гаврилишин, працюючи в державних установах, був радником трьох президентів та 14-ти прем'єр-міністрів України. Про це під час проєкту Суспільне Тернопіль – "Державники" розповіла історикиня Тетяна Гаврилишин. Вона є співзасновницею кімнати-музею Богдана Гаврилишина, завідувачкою народного історико-краєзнавчого музею селища Коропець.

Що відомо про вшанування Богдана Гаврилишина на Тернопільщині

У Чорткові на честь Богдана Гаврилишина назвали вулицю, оскільки він був уродженцем Чортківського району – народився у селі Коропець.

На початок