Готують до зими: черкаські фонтани демонтують до кінця тижня

Готують до зими: черкаські фонтани демонтують до кінця тижня

Готують до зими: черкаські фонтани демонтують до кінця тижня
Суспільне Черкаси

Сезон фонтанів у Черкасах завершився. Комунальники їх "консервують" — знімають механізми, аби перевірити справність та зберегти споруди до наступного сезону.

Як готують водограї до зимівлі, розповів Суспільному начальник цеху експлуатації комунального підприємства "Водоканал" Олександр Бут.

Зранку працівники черкаського "Водоканалу" проводять демонтаж фонтану побіля міської ради. Як пояснив начальник цеху експлуатації Олександр Бут, роботи провести слід до початку заморозків:

"Спочатку зливається водичка, відключається електроенергія, демонтується обладнання те, що у фонтані. І потім насосне обладнання демонтується".

Поки одні спускають воду, інші – працюють під землею. Те, що від’єднали, комунальники забирають з собою на підприємство, розповів слюсар Леонід:

"Від’єднуємо насос і двигун від станини, потім це все витягується, везеться на базу і там ми набиваємо сальнику набивку продивляємося все, щоб були готові до весни".

У Черкасах розбирають фонтани
Суспільне Черкаси

Демонтувати такий фонтан зазвичай можуть протягом двох днів, розповів інженер-механік Володимир Моргун:

"Спочатку йде відкачка води, потім демонтаж оцих їжаків, плюс кільце в другій чаші стоїть і також у нас є зал, де стоять двигуни та насоси. Ми також це все демонтуємо. Це все важке, їх треба вантажити за допомогою техніки".

Куди важчий демонтаж фонтану біля палацу "Дружба народів", розповів слюсар Андрій. Там водограй двоярусний та з підсвіткою. Його демонтаж складний: все доводиться робити вручну:

"Все вручну робимо. Електрики займаються світильниками, ми займаємося як слюсарі своєю роботою – форсунки демонтуємо, спускаємо воду, дивимося, щоб не залишилося води, щоб не порвало".

У Черкасах консервують фонтани
Суспільне Черкаси

Та після демонтажу роботи не завершуються, додав начальник цеху експлуатації Олександр Бут. Протягом зими комунальники відновлюють все обладнання:

"Насосні агрегати повністю розбираються, робиться дефектовка — дивимося, які запчастини повиходили з ладу, закуповуємо. Збираємо назад, перевіряємо і десь вже на квітень все обладнання повинне бути готовим".

Утім фонтани водоканалівці доглядають і в зимовий період, додав механік Володимир Моргун.

"Об’їжджаємо кожен тиждень кожен фонтан, раз в неділю взимку і прибираємо сміття".

Загалом, на балансі водоканалу дев'ять міських фонтанів. Ще одним водограєм комунальники опікуються. Законсервувати їх мають до кінця тижня.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок