Зруйновані будинки, пошкоджена критична інфраструктура: керівник РВА про ситуацію у Бериславському районі на Херсонщині

Зруйновані будинки, пошкоджена критична інфраструктура: керівник РВА про ситуацію у Бериславському районі на Херсонщині

Берислав Херсонщина
Херсонщина, Берислав після влучання керованої авіабомби, 25 вересня 2025 р. Фото: Олександр Прокудін/Telegram

Щодня російська авіація скидає до 10 керованих авіабомб на Бериславський район Херсонської області. Внаслідок обстрілів зруйновані та пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури та близько 8500 будинків.

Про це в марафоні "Суспільне. Спротив" повідомив керівник Бериславської районної військової адміністрації Володимир Літвінов.

"У самому Бериславі близько 400 будинків пошкоджені, або зруйновані. Через обстріли зруйнована практично вся критична інфраструктура, навчальні та медичні заклади. Немає нічого живого, росіяни практично все знищили", — сказав він.

Про обов'язкову евакуацію

За словами Літвінова, у місті зараз проживає близько 3000 людей. Ще 5200 — в інших населених пунктах, які підпадають під обов'язкову евакуацію.

"Зараз триває обов'язкова евакуація, це у нас 20 населених пунктів підпали під неї. На сьогодні у цих 20 населених пунктах проживає близько 8 200 людей, з них 285 дітей. Нам вдалося за цей проміжок часу евакуювати 190 осіб, з них 99 дітей. Також люди самостійно залишають свої помешкання, тому що дуже багато зруйнованих будинків, людям нема де жити й вони самі їдуть. За місяць чоловік 600-700 виїхали з Бериславського району самотужки", — розповів Літвінов.

Про опалювальний сезон

Ті, хто залишаються, можуть отримувати медичні послуги, каже керівник РВА. Продукти завозять, але є потреба у будівельних метаріалах, теплому одязі й обігрівачах. За його словами, наразі у районі готуються до зими, намагаються забезпечити людей паливною деревиною.

"В нас є населені пункти, які й досі не мають газопостачання, вони будуть забезпечені в першу чергу паливною деревиною, аби могли пройти опалювальний сезон. Є багато людей і підприємців, які їх завозять, але не всі можуть дозволити собі їх купити. Тому пільгову категорію людей забезпечимо в першу чергу. На весь опалювальний сезон вони зможуть отримати опалювальну деревину", — сказав Літвінов.

На початок