Морпіхи ЗСУ, ймовірно, висадилися на лівому березі Дніпра та зайняли позиції росіян — ISW

Морпіхи ЗСУ, ймовірно, висадилися на лівому березі Дніпра та зайняли позиції росіян — ISW

Морпіхи
. Флюстративне фото: Facebook/35 ОБМП ім. Михайла Остроградського

Ймовірно, підрозділи двох українських морських піхотних бригад здійснили штурм через Дніпро на лівий берег Херсонщини 17-18 жовтня.

Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 18 жовтня, показують, що українські сили просунулися на північ від Піщанівки (14 км від Херсона та 3 км) і до Пойма (11 км на схід від Херсона).

Відомий російський так званий кореспондент стверджував, що дві українські "штурмові групи" висадилися на східному березі Дніпра та прорвали початкову російську оборону, тимчасово зайнявши всю Пойму та позиції на північній околиці Піщанівки вдень 17 жовтня.

Пізніше він додав, що російські війська відкинули українські війська з цих позицій у бік Дніпра. Мілблогер стверджував, що станом на полудень 18 жовтня в Піщанівці продовжує діяти українська диверсійна група. Водночас він припустив, що російські війська утримують лише позиції на південній околиці населеного пункту.

Міністерство оборони РФ також визнало українські операції, стверджуючи, що російські сили зупинили чотири українські диверсійно-розвідувальні групи поблизу Підстепного (16 км від Херсона) та Пойма.

На початок