Як працюватимуть виші Харківщини у новому навчальному році — репортаж

Як працюватимуть виші Харківщини у новому навчальному році — репортаж

Як працюватимуть виші Харківщини у новому навчальному році — репортаж Суспільне Харків

Навчальний рік в області розпочали 80 університетів та коледжів. Збирати студентів в аудиторіях чи проводити пари онлайн кожен заклад вирішуватиме окремо.

Про це Суспільному розповів заступник директора обласного Департаменту освіти Володимир Ігнатьєв.

Навчання в університеті Каразіна починається з перевірки температури. Це обов'язково для всіх відвідувачів. 1 вересня на пари прийшла третьокурсниця Анна Христенко:

"Вдома було чудово, та не вистачало соціалізації. А до університету прийшли, відчуття ніби тільки учора вийшли і от сьогодні знову. Приємно".

Як працюватимуть виші Харківщини у новому навчальному році — репортажСуспільне Харків

На парах — усі крім перших та п'ятих курсів. У лабораторії — студенти-хіміки, говорить доцентка кафедри хімічної метрології ХНУ ім. Каразіна Ольга Коновалова: "Ми їх поділили на групи, щоб вони якось працювали, не скупчувалися, слідкуємо за цим, намагаємося".

Навчання в університеті Каразіна буде комбінованим, говорить проректор з науково-педагогічної роботи університету Анатолій Бабічев:

"Дистанційно — все те, що стосується лекцій. Вийшли всі ті поточні курси, які вже до цього вступили до університету — 2, 3, 4 курси бакалавріату і 2 курс магістратури. Є медичний пункт, який працює в університеті, але якщо ти прийшов до університету і в тебе є температура, на жаль, ми не зможемо цю людину пустити на заняття".

Як працюватимуть виші Харківщини у новому навчальному році — репортажСуспільне Харків

В університеті радіоелектроніки студентів в аудиторіях ще немає, перший тиждень нового навчального року тут дистанційний, говорить речниця вишу Інна Петрикова:

"В університеті зараз перебувають абітурієнти, які привезли свої документи для вступу. Студенти старших курсів розпочали навчання, але ще дистанційно".

А аудиторіях проводитимуть практичні та лабораторні роботи, збиратимуть по половині групи, говорить професорка ХНУРЕ Ірина Сезонова:

"Дві великі різниці, якщо викладач і студент, і комп’ютер, і ми працюємо, розв'язуємо якусь задачу, або це таке ж саме, тільки на такій відстані".

Автор: Дмитро Ковальов

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди