Ужгородському національному університету виповнилося 78 років

Ужгородському національному університету виповнилося 78 років

Ужгородському національному університету виповнилося 78 років
Фото: Медіацентр УжНУ

Ужгородському національному університету 18 жовтня виповнилося 78 років.

Про це повідомили на сайті університету.

Історія створення вишу

У жовтні 1945 року розпочали роботу підготовчі курси, для бажаючих вступати до університету, а з 1 лютого 1946 р. за парти сіли перші студенти: 168 хлопців і дівчат з різних міст і сіл України. Навчальний процес розпочали на чотирьох факультетах — історичному, філологічному, біологічному та медичному. Першим ректором університету став Степан Добош.

"Розмірений і впевнений розвиток університету в останні роки був штучно пригальмований епідемією COVID-19. І викладачі, і студенти з гідністю витримали це випробовування, оволоділи навиками дистанційної освіти та самостійного віднайдення джерел необхідної інформації, а студенти-медики долучилися до лікарських бригад у протистоянні цій вірусній пошесті", — йдеться у повідомленні.

До початку широкомасштабного вторгнення в УжНУ навчалося багато студентів-іноземців. Наразі на медичному факультеті №2 навчається близько 1450 іноземних студентів — переважно це громадяни Індії, Йорданії, Нігерії, інших країн Африки.

"За останні роки УжНУ міцно закріпився серед кращих українських університетів за показниками поважних світових рейтингів. УжНУ — на 9-му місці серед українських університетів за рейтингом GreenMetric, за University Impact Rankings 2023 від Times Higher Education УжНУ посідає високе 3-6 місце серед українських вишів. Також УжНУ вперше отримав позицію в світовому рейтингу World University Rankings 2024. Наразі він займає 12 місце серед українських ВНЗ та знаходиться на 1501 місці серед кращих університетів світу. За показником "Міжнародні перспективи" УжНУ входить до тисячі кращих ВНЗ світу, посідаючи 955 позицію в рейтингу", — йдеться на сайті.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок