Економія електрики, вугілля й дрова. Школа й дитсадок Цибулевого на Кіровоградщині підготувались до опалювального сезону

Економія електрики, вугілля й дрова. Школа й дитсадок Цибулевого на Кіровоградщині підготувались до опалювального сезону

Економія електрики, вугілля й дрова. Школа й дитсадок Цибулевого на Кіровоградщині підготувались до опалювального сезону
За словами старости Цибулевого, місцеві школа й садок повністю готові до опалювального сезону. Фото: Суспільне Кропивницький

Школа та дитячий садок у селі Цибулеве Дмитрівської громади Кропивницького району Кіровоградської області підготувались до опалювального сезону: економлять електроенергію, запаслись генераторами, вугіллям та дровами. У закладах мають альтернативу газу та електриці, тому торік під час відключень електрики, місцеві діти відвідували заклади.

Староста Цибулевого Олена Студенко розповіла Суспільному, школа й дитсадок до опалювального сезону готові повністю. З її слів, нарікань на температурний режим в приміщеннях не було.

Як до опалювального сезону підготувалась школа у Цибулевому

Завідувачка господарства школи Людмила Жуган сказала, що мають 50 тонн вугілля й 30 складометрів (22,5 кубометра – ред.) дров.

"Для нашої школи, думаю, це найвигідніше, й інших варіантів у нас немає. Сподіваємось, що буде тепло".

Людмила Жуган показує запас вугілля у школі
Людмила Жуган показує запас вугілля у школі. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів завідувачки господарства, у школі готові до можливих відключень електрики.

"У нас є такий котел, який працює й без світла. Там проста подача, прямий хід гарячої води".

Через те, що будівлю опалюють вугіллям та дровами, торік під час відключень електрики, діти на уроки ходили у школу, розповіла директорка Наталія Рогова.

"Ми навчаємося в очному режимі й цього року. На випадок вимкнення світла маємо генератор. Одного нам достатньо".

Як до опалювального сезону підготувався дитячий садок у Цибулевому

У дитсадку, де це можливо, вимикають електроенергію для економії, розповіла директорка Анастасія Мудревська. З її слів, мають два види опалення.

"Вдень у нас працює котельня на дровах, вночі – газові котли. Газові котли менш ефективні – менше тепла дають, та нам вистачає".

Цього року в садок, зі слів його директорки, за гроші Дмитрівської сільської ради купили другий генератор.

"Щоб дитсадок повністю функціонував під час відключення світла".

Дитсадок у Цибулевому
Торік у Цибулевому діти відвідували садок й під час відключень електрики. Фото: Суспільне Кропивницький

За інформацією Анастасії Мудревської, використовують від 40 до 60 кубометрів дров на рік.

"Маємо розрахунки, за якими на день, відповідно до об’єму котла, можемо використовувати 0,7 кубометра дров. Якщо на дворі тепліше, температуру ми зменшуємо – так котел може горіти довше. І газ потім використовуємо у меншому ліміті. Дрова ж на декілька тисяч гривень подорожчали".

Про ціну на дрова у Кіровоградській області

Ціна на дрова від лісгоспів регіону збільшилась на 3-5%, якщо порівнювати з торішньою, розповіла інженерка Чорноліського лісгоспу Тетяна Хуторна.

"Твердолистяні породи по філіях Кіровоградщини – 960-1000 гривень, м’яколистяні та хвойні – 720-820 гривень за кубометр. Здорожчало, бо здорожчали паливо-мастильні матеріали".

Зі слів інженерки лісгоспу, попит на дрова цьогоріч зріс. Більше їх стали замовляти школи, дитсадки та лікарні.

На початок