Ремонт дитячої музшколи: що відбувається на об'єкті у центрі Рівного

Ремонт дитячої музшколи: що відбувається на об'єкті у центрі Рівного

У Рівненській дитячій музичній школі №1 імені Лисенка у жовтні 2023 року, згідно з новим тендером на капітальний ремонт та реставрацію будівлі, мали провести вогнезахисну обробку дерев'яних конструкцій, влаштувати систему захисту від блискавки. Станом на середину жовтня на об'єкті розпочали лише загальнобудівельні роботи, які повинні були стартувати 24 липня.

Відставання від графіка зумовлене затримкою зі сторони підрядника. Про це Суспільному розповів начальник УКБ Управління капітального будівництваРівнеради Володимир Ляшук.

Ярослав Ковальчук — батько учениці, яка відвідує музичну школу. Він розповів, що більш як п'ять років разом з іншими батьками відстоює ремонт другого корпусу школи, зокрема, в 2022 році у січні вони звертались у прокуратуру.

У серпні приміщення накрили дахом. Втім, через початок повномасштабного вторгнення, капітальні роботи припинили. Новий тендер відбувся у червні 2023 року.

"На сьогодні вже мало бути там і опалення, вже мав бути великий обсяг робіт. На жаль, ми тільки бачимо стіну, перекриття зняте. Ну і якесь таке очищення відбувається, землю вивозять. Ми бачимо, входимо зараз в зиму, буде холод, почались нібито роботи, якісь є екскаватори, машини, але якість цих робіт теж викликає сумнів", — розповів Ярослав Ковальчук.

Ремонт дитячої музшколи: що відбувається на об'єкті у Рівному
Ярослав Ковальчук. Фото: Суспільне Рівне

Викладачка гри на акордеоні Марія Тимощук працює у дитячій музшколі імені Лисенка 29 років. Вона зауважила, що нині у закладі навчається понад тисяча дітей, проте через ремонт не вистачає навчальних приміщень. В одному класі першого корпусу почергово проводять заняття два-три викладачі.

"Ми настільки не вміщаємось. У нас перший урок може починатися о 19:40, останній о 20:15. Дуже важко знайти дітей, у яких о 20:15 голова ще зможе думати, щоб вони працювали. Якби в нас було додаткове приміщення, по факту, можливо, ми б розширились, було би більше викладачів, ми більше могли дітей взяти. Воно не те, що не треба, воно архікатастрофічно треба", — розповіла викладачка.

Ремонт дитячої музшколи: що відбувається на об'єкті у Рівному
Марія Тимощук. Фото: Суспільне Рівне

Директор музшколи Олександр Приходько зазначив, що у процес ремонту не втручається:

"Зараз повним ходом іде ремонт, він неоднозначно рівномірно йде. Бувають такі дні, що немає робітників або обмаль робітників — то інший процес, в який я не можу втручатися, я не можу коментувати. Ми знайомі тут з виконробом, ми з ним спілкуємося, він нас водить туди, показує, що відбувається на цьому будівництві".

Підрядник виконав роботи всередині приміщення, в тому числі демонтував перекриття між першим і другим поверхами. Зараз на об'єкті приступили до підготовчих робіт, розповів Суспільному очільник міського управління капітального будівництва Володимир Ляшук.

"Так, є відставання від графіка, ми цього не приховуємо. Це є трошки затримка зі сторони підрядника. Ми приписи їм виносимо, впливаємо по можливості. В п'ятницю, в крайньому разі, я був на об'єкті. Працювала там бригада в складі 12 чоловік, роботи трошки оживились. Ми впевнені в тому, що до кінця тижня вони закінчать підготовку і проведуть бетонування стяжки під підлогу. Вже виконано лоток під опалення",— додав він.

Ремонт дитячої музшколи: що відбувається на об'єкті у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

Посадовець зазначив, що у 2023 році на ремонт музшколи в міському бюджеті передбачили 10 мільйонів гривень, але підряднику заплатять після перевірки актів виконаних робіт.

Завершення ремонту до травня 2024 року буде залежати від фінансування. Загальна вартість всіх робіт сягає майже двадцять мільйонів гривень, її, ймовірно, коригуватимуть, зазначив начальник УКБ.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок