Зеленський і прем'єр Норвегії домовились розпочати двосторонні переговори щодо гарантій безпеки для України

Зеленський і прем'єр Норвегії домовились розпочати двосторонні переговори щодо гарантій безпеки для України

Президент України Володимир Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський поговорив телефоном із прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере. Сторони домовилися почати двосторонні переговори про безпекові гарантії в межах спільної декларації G7 на підтримку України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський подякував Стере за оборонний пакет від норвезького уряду та довготривалі програми бюджетної підтримки.

"Такі програми мають вирішальне значення, тому що дають нам більше впевненості в майбутньому, полегшують довготермінове планування, а також посилають потужний сигнал іншим країнам", – зазначив Володимир Зеленський.

Також політики обговорили актуальну ситуацію на полі бою й подальшу оборонну співпрацю між Україною та Норвегією. Особливу увагу приділили темі посилення української системи ППО для захисту критичної інфраструктури, портів і "зернового коридору".

Президент України та прем'єр-міністр Норвегії також скоординували позиції перед майбутніми міжнародними заходами. Зокрема Зеленський запросив норвезьку сторону взяти участь у наступній зустрічі радників із питань національної безпеки лідерів держав щодо реалізації української "формули миру".

Зеленський і Стере також обговорили ситуацію на Близькому Сході. Вони погодилися з неприпустимістю ескалації конфлікту та закликали всі сторони не допускати жертв серед цивільного населення.

Декларація G7 про підтримку України

12 липня прем'єр Японії Фуміо Кісіда заявив, що лідери G7 погодили спільну Декларацію про підтримку України. Усі погодились, що односторонність і спроби змінити статус-кво силою є неприйнятними.

Кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

У той же день Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція у спільній заяві оголосили, що долучаться до країн "Великої сімки" (G7) в питанні гарантій безпеки для України.

9 серпня Латвія приєдналась до декларації G7 щодо підтримки України, а 12 Греція стала 14-ю державою, що підтримала угоду.

Текст спільної Декларації G7 опубліковано на сайті президента України.

На початок