На Рівненщині оштрафували двох матерів, чиї діти цькували однокласника

На Рівненщині оштрафували двох матерів, чиї діти цькували однокласника

Жінок оштрафували за те, що їхні сини цькували однокласника
Скрин: Google maps

На Рівненщині суд притягнув до відповідальності матерів двох учнів Вербського ліцею, які чинили булінг щодо однокласника. За психологічний та фізичний тиск їхніх дітей жінки мають сплатити штраф — по 850 грн.

Про це йдеться у постанові Дубенського міськрайонного суду.

За версією слідства, 29 вересня 2023 року двоє учнів Вербського ліцею, 2015 року народження, ображали та душили однокласника в присутності інших ровесників. Таке відбувалося неодноразово, тож 2 жовтня матерям учнів, які цькували однокласника, зателефонувала вчителька і викликала їх у школу.

Одна з жінок запевняла, що нічого не знала про цей випадок у школі, а коли запитала свого сина, то він їй пояснив, що однокласник "прийшов у садок біля школи, де він грався з іншими хлопчиками і запропонував боротися. Це була гра, яка, можливо, в подальшому переросла у бійку".

Також вона зауважила, що якщо в бійці брало участь п'ятеро дітей, то відповідати мають всі разом, але заяву "чомусь написали лише на двох".

Матір другого учня, якому закидають цькування ровесника, теж наполягала, що це була не бійка, а гра. Також запевняла, що вона усіх своїх трьох дітей виховує "у дисципліні і вчить, що битися не можна і раніше в дитини проблем у школі не було. Все почалося, коли об`єднали два класи, дітей багато, вчитель не дає їм ради".

Вчителька, яка була свідком, у суді розповідала, як два хлопчики на подвір`ї ліцею гралися у бокс. До них підійшли ще троє й накинулися на однокласника. Вчителька пояснювала, що підняла з землі заплаканого хлопця, а потім прибігла класна керівниця. Хлопцеві надали допомогу, швидку не викликали, але повідомили батькам усіх учасників конфлікту,

У постанові суду йдеться про те, що матір побитого хлопця написала заяви лише на двох дітей, оскільки вони начебто постійно знущались над її сином. Через це, пояснила, дитина відмовилась їсти, почала гірше вчитись і боялась іти до школи. Вона вважає, що у школі не можуть виправити цю ситуацію.

Оскільки однокласника булили малолітні ровесники, то до відповідальності притягнули їхніх матерів. Дубенський міськрайонний суд визнав жінок винними у цькуванні учасника освітнього процесу.

Щодо однієї матері суд врахував, що вона раніше не притягалася до адміністративної відповідальності та має на утриманні трьох неповнолітніх дітей. А інша — утримує двох неповнолітніх дітей, одна з яких має інвалідність.

Обох жінок визнали винними у вчиненні адміністративного правопорушення та присудили штраф — по 850. Також за ними залишили право на апеляцію.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок