Торгівля людьми: з початку року понад 20 киян стали жертвами. Куди звертатися і як себе убезпечити

Торгівля людьми: з початку року понад 20 киян стали жертвами. Куди звертатися і як себе убезпечити

У Києві за дев'ять місяців 2023 року 21 людина звернулася за отриманням статусу постраждалих від торгівлі людьми. Найбільше звернень від чоловіків. Утім, жертв торгівлі людьми значно більше, адже не усі постраждалі звертаються за допомогою.

Про це йдеться на Офіційному порталі Києва з посиланням на дані від заступниці голови КМДА Марини Хонди.

"Сьогодні — Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Питання торгівлі людьми особливо загострилося через широкомасштабне вторгнення РФ на територію України", — розповіла посадовиця.

Цього року в Києві 21 людина звернулася за отриманням статусу постраждалих від торгівлі людьми. З них: 6 звернень — від жінок, а 15 — від чоловіків. Серед них є й діти, яких вдалося повернути з Росії, військовополонені та внутрішньо переміщені особи, які зазнали трудової експлуатації.

"Ці цифри — лише верхівка айсберга, адже не всі постраждалі звертаються за допомогою", — зазначила заступниця голови КМДА.

Марина Хонда поінформувала, якщо ви або ваші близькі постраждали від торгівлі людьми, зверніться за допомогою до Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва за номером: 044-483-45-55.

За даними ООН, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну різко зросла кількість випадків торгівлі людьми, у небезпеці зокрема вагітні та біженці. Пошуки в Інтернеті сексуальних послуг і порнографічних зображень українських жінок і дітей від початку війни зросли на 600 відсотків.

Як можна убезпечити себе від торгівлі людьми

Перший абсолютно поганий дзвіночок — якщо у вас просить документи хтось не з органів Державної прикордонної служби або поліції. Нікому не можна віддавати у руки паспорт, максимум — просто показати, не випускаючи з рук.

Друге випадково сформоване правило: коли вам здається, що щось не так, — так, щось не так. Тут важливо ніколи не боятися переступити секундну зону комфорту, адже нам всім кажуть, що треба бути хорошими й добрими з незнайомими людьми та чемно поводитися, а втім, якщо вам здалося, що на вас подивилися якось не так і вам стресово — не йдіть із цією людиною. Тут ліпше зайвий раз убезпечити себе.

Бажано не сідати у невідомі машини. Купувати авто ліпше через офіційні сервіси або через знайомих людей. В ідеалі, якщо ви погоджуєтеся на пропозицію підвезти десь на прикордонних територіях або із волонтерського центру, зв’яжіться з волонтерами. Попередьте їх, що вас забирають, а також повідомте номер машини, за можливості сфотографуйте паспорт водія.

На початок