Другий випадок за рік. На Кіровоградщині чоловік отруївся дикорослими грибами

Другий випадок за рік. На Кіровоградщині чоловік отруївся дикорослими грибами

Другий випадок за рік. На Кіровоградщині чоловік отруївся дикорослими грибами
Дикорослі гриби. Фото: Суспільне Кропивницький

В Олександрії Кіровоградської області чоловік отруївся дикорослими грибами. Це другий випадок отруєння грибами в області за 2023 рік.

Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка Надія Оперчук.

42-річний житель Олександрії їв суп із дикорослих печериць. Нині чоловік у лікарні. Його стан середньої важкості, сказала санлікарка.

За інформацією Надії Оперчук, отруєння дикорослими грибами може призвести до тяжких наслідків, залежно від стану організму людини та кількості з’їдених грибів.

"Своєчасне звернення за допомогою попереджує ускладнення. Лікування залежить від форми отруєння – можливі довготривале лікування і перехід в хронічні форми захворювань різних органів і систем".

Симптоми отруєння грибами

Різкий біль в животі, діарея, нудота, блювання, запаморочення, підвищення температури тіла, задуха, судоми, можуть бути галюцинації, марення.

Рекомендації щодо вживання грибів

  • Не споживати дикорослі гриби.
  • Надати перевагу у споживанні штучно вирощеним грибам куплених у торговельних мережах.
  • Не їсти сирі гриби.
  • Не зберігати грибні страви понад добу, навіть у холодильнику.
  • Особливо небезпечні гриби для вагітних, жінок, що годують грудьми, дітей віком до 12 років та літніх людей. У 2022 році в Кіровоградській області грибами отруїлося семеро людей, з них троє дітей. Впродовж 2021 року в регіоні зафіксували дев'ять випадків отруєння грибами. Всі – серед дорослих. Троє з них померли.

На початок