У центрі Львова облаштують доріжки для маломобільних груп

У центрі Львова облаштують доріжки для маломобільних груп

У центрі Львова облаштують доріжки для маломобільних груп
Суспільне Львів

У центрі Львова облаштують доріжки для маломобільних груп. Розпочнуть роботи з фасадної сторони Ратуші. Частину нерівної бруківки знімуть, відшліфують та повернуть назад. Облаштовуватимуть такі доріжки за гроші благодійників.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Розпочати облаштування доріжок для маломобільних груп планують впродовж жовтня.

"За прикладом європейських міст у центральній частині Львова на площі Ринок плануємо облаштувати безбар’єрні доріжки. Вони будуть розташовані без розривів по усій площі включно з переходами через трамвайні колії та безбар’єрним входом в Ратушу. Відтак до наявного покриття ми додамо систему переходів, яка забезпечить єдину мережу доступних смуг на площі Ринок", — каже головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

За його словами, на площі Ринок є інклюзивне покриття, яке облаштували у 2015 році і зараз це покриття не надто зручне.

"Воно не йде суцільною смугою, а переривається на перехрестях, а також трамвайною колією, що зовсім не зручно для маломобільних людей: як для батьків з дітьми у візочках, так і для осіб, які пересуваються на кріслі колісному.

В управлінні архітектури та урбаністики зазначили, що, враховуючи норми інклюзивності, доріжки будуть завширшки 1,5 -1,8 м., а загальна їх площа складатиме 1,7 тис. м². Також кажуть, що втручання в інфраструктуру будуть мінімальні: частину існуючої мозаїки в межах цих смуг лише замінять гладкою гранітною плиткою. А чорна історична базальтова мозаїка залишиться — її перемостять в контексті направляючих смуг.

Вартість першого етапу робіт — 3,7 млн грн. А всього проєкту — 6,5 млн грн. Оновлення площі триватиме до кінця 2023 року.

На початок