З Ізраїлю вилетів третій рейс з українцями та додаткові сили РФ на фронті: головні новини ранку 17 жовтня

З Ізраїлю вилетів третій рейс з українцями та додаткові сили РФ на фронті: головні новини ранку 17 жовтня

Евакуаційний рес з Ізраїлю
Евакуаційний рейс з Ізраїлю. Фото: X/Маріуш Блащак

Російська армія розгорнула додаткові сили на сході України та почала наступати на Авдіївському напрямку та з Ізраїлю вилетів третій евакуаційних рейс з українцями. Суспільне зібрало головні новини ранку 17 жовтня.

1. З Ізраїлю вилетів третій евакуаційний рейс з українцями

Деталі: 16 жовтня о 22:38 за місцевим часом з Тель-Авіву (Ізраїль) до Бухаресту (Румунія) вилетів третій евакуаційний рейс з 74 громадянами України, більшість з яких жінки та діти.

Евакуація українців із Смуги Гази, де за даними президента Зеленського, перебуває близько 260 громадян України, досі неможлива.

Контекст: Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Нині там перебувають громадяни різних держав, яких їх влада старається евакуювати. В Ізраїлі ввели воєнний стан та скасували авіарейси, працюють лиш ізраїльські авіалінії.

2. Росія розгорнула додаткові війська для посилення наступу на Авдіївському напрямку — ISW

Деталі: у звіті йдеться, що три російські бригади брали участь у нещодавніх атаках на Авдіївці разом із підкріпленнями у вигляді бригад з псевдореспубліки ДНР. Деякі із цих бригад донедавна діяли вздовж лінії Сватове-Кремінна, і новосформована 25-та загальновійськова армія, ймовірно, замінила їх.

Її склад тримав оборону на цьому напрямку, що дало змогу іншим на відпочинок і відновлення перед розгортанням на складнішій ділянці лінії фронту. Це пояснює нещодавнє просування росіян у раніше застійну ділянку фронту на Авдіївському напрямку, пишуть ISW.

3. Сполучені Штати направили до Ізраїлю 2 тисячі морських піхотинців

Деталі: США направили до берегів Ізраїлю дві тисячі морських піхотинців із бригади швидкого реагування. Джерела CNN повідомляють, що наказ глави Пентагона Ллойда Остіна не означає, що якщо війська туди направлені, то не обовʼязково, що вони однозначно будуть розгорнуті або виконуватимуть бойову роль.

Контекст: у США вже є одна авіаносна ударна група в східному Середземному морі, а друга на шляху. Джерела CNN не уточняють, куди відправиться підрозділ морської піхоти, але він може залишитися в Червоному морі біля південного узбережжя Ізраїлю.

4. Зеленський зустрівся зі спецпредставницею США з питань економічного відновлення України

Деталі: президент Володимир Зеленський провів зустріч зі спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, яка прибула до Києва з візитом. Сторони обговорили забезпечення макрофінансової стабільності України у 2024 році. Глава держави окремо торкнувся теми відбудови.

Також сторони обговорили використання заморожених російських активів як джерела коштів для відбудови України

На початок