З 24 лютого понад 60 тисяч українців і українок були нагороджені за участь у боях заради держави — Зеленський

З 24 лютого понад 60 тисяч українців і українок були нагороджені за участь у боях заради держави — Зеленський

З 24 лютого понад 60 тисяч українців і українок були нагороджені за участь у боях заради держави — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час звернення 9 вересня, фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський відзначив важливість візиту спеціальної представниці США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

Про це глава держави повідомив у своєму відеозверненні.

"Важливий сигнал — такий візит у такий день (600 день повномасштабної війни — Ред.). Хороша зустріч. Ми встигли обговорити всі ті питання, які прямо впливають на життя в Україні. Захист нашої енергетики, особливо цієї зими. Макрофінансову підтримку. Відбудову. Захист інвестицій від ризиків війни. Залучення приватного бізнесу", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що "кожен із таких напрямів — це елементи загальної конструкції. Конструкції, що забезпечує нормальне життя для українських людей, українських міст, настільки, наскільки це можливо зараз".

"Ми працюємо максимально, щоб дати нашим воїнам більше ППО. Дати більше захисту містам, щоб у них зберігалося життя, зокрема життя економічне. Плюс розвиток наших виробництв, зокрема оборонних виробництв. Усе це разом зберігає нашу стійкість, додає Україні сили", — продовжив глава держави.

Зеленський розповів, що провів кілька телефонних переговорів з фінським колегою і канадським прем'єром і обговорив із ними ситуацію на полі бою, підтримка оборони України й Формулу миру.

"Продовжуємо готувати нову зустріч у форматі радників з питань національної безпеки. Я вдячний і пану президенту Фінляндії, і пану прем'єр-міністру Канади за незмінну та принципову увагу до України, за щиру віру в Україну та в наших людей", — наголосив президент.

Політики обговорили також ситуацію на Близькому Сході, недопущення більшої ескалації та допомогу людям. За словами глави держави, "важливо, щоб те, що є на Близькому Сході, не переросло в іще більшу катастрофу".

Окрім цього, Зеленський висловив вдячність українським воїнам:

  • 110 окремої механізованої бригади;
  • 79 ДШВ;
  • 55 бригади.
  • 82 окремої бригади;
  • 148 окремої артилерійської бригади ДШВ.

"Я дякую вам за відвагу та вашу ефективність у наступальних діях. Кожен наш крок важливий. Кожна ворожа втрата має сенс. І окремо — наша розвідка. Бійці спецпідрозділу "Кракен" ГУР МО, які ведуть оборону в районі Куп'янська. Дякую за вашу міцність, за результативність", — підкреслив він.

Президент додав, що 16 жовтня підписав нові укази про відзначення українських військових державними нагородами.

"За увесь час цієї війни — повномасштабної війни — вже понад 60 тисяч українців і українок були нагороджені за участь у боях заради держави. Це справді повномасштабна сміливість. Відвага, чиє коріння — у характері нашого народу. В характері, який не здається. В характері, який переможе", — підсумував Зеленський.

На початок