Вибух газу в кропивницькій багатоповерхівці. В суді вперше свідчили дружина й діти загиблого

Вибух газу в кропивницькій багатоповерхівці. В суді вперше свідчили дружина й діти загиблого

Вибух газу в кропивницькій багатоповерхівці. В суді вперше свідчили дружина й діти загиблого
Ліворуч — один з підозрюваних та адвокати, праворуч — рідні загиблого внаслідок вибуху газу. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровському районному суді Кропивницького розглядають справу про вибух газу у квартирі багатоповерхівки на вулиці Попова у лютому 2022 року, внаслідок якого загинув мешканець квартири й травмувались двоє його доньок та працівник аварійної газової служби, який працював у будинку. Свідчення вперше дали рідні загиблого.

За інформацією прокурорки Олени Ремез, у вибуху підозрюють трьох людей. Одного з них оголосили в міжнародний розшук. Усі троє – колишні працівники "Кіровоградгазу". У розшуку – зварювальник. Колишній слюсар – чинний військовий, тож брав участь в засіданні онлайн. Вони працювали в будинку в день вибуху. Третій підозрюваний 2014 року приймав в експлуатацію газове обладнання у квартирі, де стався витік газу. Своє обличчя він показувати заборонив.

Що сказали в суді рідні загиблого

Першою давала свідчення дружина загиблого Ганна Дідковська. На запитання судді Романа Петрова про те, чи знала вона про існування газового крана у коридорі біля їхньої та сусідньої квартир, вона відповіла ствердно.

"У тамбурі там був кран і труба. І все. Я прожила там вісім років, ніхто туди не підходив (не використовував кран – ред.). Заміни газового обладнання не робили".

Зі слів жінки, двоє доньок подружжя на момент вибуху були у квартирі. Старша, Діана, розповіла, що у день, коли стався вибух, декілька разів приходили працівники "Кіровоградгазу". Працювали біля газової труби в тамбурі.

З показів Діани Дідковської, найбільше запах газу відчувала на кухні.

"І шипіло. Батько сказав, що це на третьому поверсі роблять лічильник (вибух стався на другому поверсі – ред.)".

Власниця квартири, мати загиблого, Наталія Дідковська розповіла, що встановлювали автономне газове опалення у 2013 році. Для цього винайняли працівників, які зробили ввід газу з вулиці. Встановлене обладнання допускали до експлуатації працівники "Кіровоградгазу". На запитання судді, чому не використали газову трубу із загального стояка, сказала, що таким був проєкт встановлення автономного опалення.

"Так вони проєкт склали. Я в цьому не розуміюсь, але вони так склали проєкт. Швидше за все, коли робили опалення, вони цей кран заглушили й думали, що його ніхто не чіпатиме, а трубу залишили, бо вона була просто багетом закрита".
Наталія Дідковська вибух газу у Кропивницькому
Наталія Дідковська дає свідчення. Фото: Суспільне Кропивницький

Жінка сказала, що подала цивільний позов і хоче покарання винних.

"Я втратила сина – найдорожче. Мої онучки постраждали. Поліні (онуці – ред.) потрібна буде дуже довга реабілітація, бо там великі рубці. І житло слід відновлювати – ми так довго чекали на цю квартиру з моїм покійним чоловіком. Я так розумію, що це (вибух – ред.) через незнання сталось – прибіг нашвидкуруч халатно – там має бути кран – покрутив, не пішло. Повернулись і знову. Декілька разів викликали в 44-ту квартиру, там був запах газу".

Підозрюваний від коментарів відмовився.

Олександр Кушніров – адвокат колишнього слюсаря "Кіровограгазу", який у засіданні брав участь онлайн, теж коментувати не захотів.

За словами прокурорки, за порушення правил виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей, передбачені до восьми років ув’язнення.

Суддя оголосив перерву в засіданні до 10 листопада.

На початок