На Хмельниччині у тридцяти двох навчальних закладах вивчають шкільне лісництво

На Хмельниччині у тридцяти двох навчальних закладах вивчають шкільне лісництво

На Хмельниччині у тридцяти двох навчальних закладах вивчають шкільне лісництво
Учні Самчиківської загальноосвітньої школи збирають жолуді у лісі, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

У тридцяти двох навчальних закладах Хмельниччини вивчають шкільне лісництво, що складається із практичної та теоретичної частин. На такі заняття учнів залучають із п'ятого класу.

Про це Суспільне Хмельницький розповів директор Подільського лісового офісу Василь Гончар.

За його словами, на теренах нашої області учнівське лісництво запровадили близько десяти років тому. Це – перш за все, можливість виховання майбутніх кадрів для лісового господарства.

"Діти, які навчаються в шкільному лісництві, звикають до природи, до спілкування з природою. Вони беруть участь в створенні посадкового матеріалу, лісових культур. І коли приходить вибір майбутньої професії, вони, як правило, обирають професію лісівника", — каже директор Подільського лісового офісу.

Ліс у Хмельницькому районі, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Ліс у Хмельницькому районі, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

Такі заняття проводять в Самчиківській загальноосвітній школі, Хмельницького району, каже кураторка в навчальному закладі, вчителька біології Ольга Шнайдер. Шкільне лісництво для учнів розподілене на дві частини: вивчення теорії в класах та практичні заняття на території самого лісу.

"За цей період що ми робимо? Допомагаємо працювати по садівництву, робимо посадку дубів на певній території і часто діти ходять у теплиці і також там допомагають вирощувати саджанці. І одночасно слідкуємо за тим, як розвиваються ці рослини. Робимо досліди, також пишемо наукові роботи", — додає чителька.

Помічник лісничого проводить заняття для школярів Самчиківської загальноосвітньої школи, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Помічник лісничого проводить заняття для школярів Самчиківської загальноосвітньої школи, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

Нині, під час воєнного стану, на практичні заняття школярів вивозити вдається рідше, говорить помічник лісничого Самчиківського лісництва Юрій Гаєвський.

"Батьки з обережністю відпускають. Не знають, коли буде тривога і як поведуть себе діти під час тривоги. Бо так само в когось є паніка, самозахист. Дуже важко дітей зібрати докупи. Тому зараз, під час війни, занять не так багато, як би хотілося. Але сьогодні нам погода і Збройні Сили допомагають", — розповідає Юрій Гаєвський.

За словами Василя Гончара, загалом у Подільському лісовому офісі, що об’єднує Хмельницьку, Чернівецьку та Тернопільську області, є понад сорок шкільних лісництв.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок