Запорізькі фермери отримали безоплатні мінеральні добрива для посівної від USAID

Запорізькі фермери отримали безоплатні мінеральні добрива для посівної від USAID

Аграрії добрива USAID АГРО
Костянтин Михайліченко та Сергій Недвига, фермери. Фото: Суспільне Запоріжжя

Понад 100 аграріїв із Запорізької області безплатно отримали мінеральні добрива для осінньої посівної за програмою агентства з міжнародного розвитку USAID АГРО.

Костянтин Михайліченко — власник фермерського господарства у 300 га у селі Магдалинівка, що у Запорізькому районі. Чоловік каже, попри обстріли посівну не припиняє. По добрива в рамках програми “USAID АГРО” приїхав вже вдруге за рік. Щоб їх отримати, подав заявку на Державному аграрному реєстрі:

добрива
Костянтин Михайліченко, фермер. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Навіть якщо по 50 кг дамо і то хоч тонна, можна порахувати як по сто кг, то 10 га. Як по 50 кг, то на 20 га буде підтримка для пшениці. При таких цінах на зерно і при теперішній ситуації, яка є в Україні, це для аграріїв дуже велика допомога".
Запорізькі фермери отримали безоплатні мінеральні добрива для посівної
Мінеральні добрива для посівної. Фото: Суспільне Запоріжжя

Аби отримати тонну мінеральних добрив, приїхав і аграрій Сергій Недвига. У чоловіка також фермерське господарство в Запорізькому районі у селі Новопетрівка. Має 400 га землі, де вирощує сонях, пшеницю, кукурудзу та ріпак:

Запорізькі фермери отримали безоплатні мінеральні добрива для посівної
Сергій Недвига, фермер. Фото: Суспільне Запоріжжя
"До війни, як раніше, на 10 гектар цього вистачало. А зараз можна і на 20 розтягнути. Хоча б хоч щось для старту, для рослини все таки треба. З цінами зараз так тяжко, з реалізацією продукції у нас з підривом Каховської ГЕС — це взагалі катастрофа. Судноплавство закінчилось, тому цін взагалі немає. Логістика нас просто вбиває".

За словами представника “USAID АГРО” Євгена Гаркуші, підтримку від іноземних партнерів для розвитку сільського господарства можуть отримати усі агровиробники, які зареєстровані в Державному Аграрному Реєстрі:

"Ми реалізуємо програму від “USAID АГРО” по видачі 12 тисяч тонн добрива по всій Україні. З сердини вересня іде видача, де кожен агровиробник, який отримав підтвердження, приїжджає на склад в регіоні і отримує одну тонну добрива в одні руки".

Отримати тонну добрива можуть виробники, у яких від п'яти до 500 гектарів землі, зазначив Євген Гаркуша:

Запорізькі фермери отримали безоплатні мінеральні добрива для посівної
Євген Гаркуша, представник “USAID АГРО”. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Це малі або середні агровиробники. Із Запорізької області небагато було заявників, тому що більша частина області зараз в окупації. Загалом близько 130-150 чоловік, хто подався на цю допомогу і вони вже майже всі отримали цю допомогу, залишилися лише невелика кількість".

Що відомо про USAID АГРО

28 вересня 2023 року пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства повідомила, що декілька тисяч фермерів з усіх регіонів України отримають мінеральні добрива, які були придбані завдяки урядам США та Південної Кореї. Так, загалом придбано 12 тисяч тонн мінеральних добрив. Цього обсягу вистачить для внесення на площі майже 200 тисяч гектарів.

Таким чином, мінеральні добрива отримають понад 10 тисяч фермерів через програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Це майже 70% від загальної кількості невеликих фермерів, які зареєструвались на програму в ДАР до 15 серпня 2023 року, і обробляють до 500 гектарів та вирощують олійні й зернові культури.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок