На Київщині провели 24-годинні збори саперів та піротехніків

На Київщині провели 24-годинні збори саперів та піротехніків

На Київщині провели 24-годинні збори саперів та піротехніків
Фото: ДСНС Київщини

У Київській області організували 24-х годинні збори для підготовки саперів та піротехніків.

Про це повідомляє ДСНС Київщини.

Сапери щодня знищують вибухонебезпечні предмети, розміновуючи залізничні колії, автодороги, лінії електропередач, агрогосподарства та населені пункти. Також необхідно обстежувати поля, узбіччя, ліса та кладовища.

"Для цієї роботи потрібно багато знань, практичного досвіду та "сталевих нервів", адже одна помилка чи невірний рух може коштувати здоров'я та життя піротехніка", — зазначають в ДСНС.

Після зборів учасники склали заліки для допуску до розмінування, аби продовжити гуманітарне розмінування у деокупованих містах та селах України.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, 28 вересня планове знищення вибухонебезпечних предметів відбувалося у Вишгородському районі. 6 жовтня снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському, а 11 жовтня у Бучанському районах Київщини.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, теж розташовані у Білоцерківському районі.

На початок