В Житомирі провели акцію із закликами раціонально використовувати міський бюджет в умовах війни

В Житомирі провели акцію із закликами раціонально використовувати міський бюджет в умовах війни

Оновлено
Провели акцію із закликами раціонально використовувати міський бюджет в умовах війни
В Житомирі провели акцію із закликами раціонально використовувати міський бюджет в умовах війни. Житомир, 16 жовтня 2010 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

16 жовтня в Житомирі на вулиці Великій Бердичівській провели акцію, учасники якої виступають проти нераціонального розподілу бюджетних грошей в умовах війни.

Про наміри учасників напередодні у відеозверненні на своїй сторінці у мережі Facebook організатор акції в Житомирі волонтер Олександр Швецов.

"Ми виходимо сказати, щоб влада перестала будувати непотрібні нам зараз стадіони і класти непотрібну зараз плитку, а натомість наші хлопці та дівчата на фронті отримали все, що їм необхідне, аби захищати нас з вами ціною свого життя", — сказав Олександр Швецов.

Учасники акції тримали плакати із написами: "Не бруківка, а військовим дрони", "Не стадіони, а військовим дрони". Також вони плакатами "Підтримуєш — сигналь" закликали водіїв в знак підтримки включати клаксони.

Учасники акції вийшли із плакатами "Не стадіони, а військовим дрони", "Не бруківка, а військовим дрони"
Учасники акції вийшли із плакатами "Не стадіони, а військовим дрони", "Не бруківка, а військовим дрони". Житомир, 16 жовтня 2010 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Житомиряни вийшли на акцію із плакатами в руках
Житомиряни вийшли на акцію із плакатами в руках. Житомир, 16 жовтня 2010 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

В Житомирі проходить акція із закликами раціонально використовувати міський бюджет в умовах війни
Житомир, 16 жовтня 2010 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Акція продовжилася мітингом на майдані Корольова.

В ході акції мітингувальники тимчасово перекривали рух транспорту вулицею Велика Бердичівська.

Мітингувальники тимчасово перекривали рух транспорту вулицею Велика Бердичівська
Мітингувальники тимчасово перекривали рух транспорту вулицею Велика Бердичівська. Житомир, 16 жовтня 2023 року. Скрин із відео Суспільне Житомир

У коментарі Суспільному Житомирський міський голова Сергій Сухомлин сказав, що акція правильна і більшість людей її підтримують, бо в Україні сьогодні йде війна. На сьогодні міська рада витрачає на військових за місяць більше грошей, ніж за рік на плитку, каже Сергій Сухомлин. І що нині будівельники доробляють лише ті роботи, які розпочали раніше.

"На початку року ми заклали гроші на реконструкцію тротуарів, в червні на позачерговій сесії зняли з благоустрою, доріг та багато чого іншого 140 мільйонів. Але ті роботи, які вже почалися, якби ми просто призупинили і чекали би наступного року, після першого січня експертиза зробила б переоцінку, і всі ці роботи зросли б по вартості мінімум на 20%. Це були б додаткові витрати з міського бюджету через рік чи через два. Тобто було рішення закінчити ці роботи і нові тендери не проводити", — сказав міський голова.

За словами Сергія Сухомлина, при формуванні бюджету на наступний рік в Житомирі не будуть передбачати на це гроші.

ОНОВЛЕНО на 17.35: додано сюжет кореспондентів Суспільне Житомир

У Житомирі 16 жовтня біля міської ради та на Майдані Сергія Корольова відбулась акція проти нераціонального розподілу бюджетних грошей в умовах війни.

Організатор акції в Житомирі Олександр Швецов говорить, що спочатку треба забезпечити військових всім необхідним, а потім будувати стадіони та класти нову бруківку.

"Я думаю, що люди розуміють, що це просто тупе відмивання грошей, яке робить влада на тій плитці. Чому саме під час війни? Тому що зараз всі податки від зарплат наших побратимів і посестер ідуть в бюджети міст. І поки вони можуть грабувати ці кошти, наскільки я знаю, ці кошти в наступному році не будуть в бюджеті міста. Я впевнений, що ця акція дасть поштовх для того, щоб нашим хлопцям і дівчатам надійшли потрібні речі. Я впевнений, що якась кількість дронів нашим побратимам, посестрам полетить", — сказав Олександр Швецов.

Організатор акції в Житомирі Олександр Швецов
Організатор акції в Житомирі Олександр Швецов. Житомир, 16 жовтня 2023 року. Скрин із відео Суспільне Житомир

Учасниця акції Аліна говорить, що їй боляче дивитися, як сьогодні, коли військові потребують допомоги, місцева влада займається благоустроєм міста.

"Наш тато — військовий. В жахливих умовах там, тим паче в наближенні зими. Там техніки не вистачає. А тут вона просто стоїть і працює", — каже Аліна.

Учасниця акції Аліна вийшла на акцію, аби підтримати свого чоловіка-військового
Учасниця акції Аліна вийшла на акцію, аби підтримати свого чоловіка-військового. Житомир, 16 жовтня 2023 року. Скрин із відео Суспільне Житомир

Учасниця акції Лєна говорить, що жителі України повинні об'єднуватися проти будівлі владою стадіонів та скверів.

"Кожне місто, кожне село повинно щось робити, — каже Лєна. — Тому що військові не можуть там кинути зброю і йти з усім цим розбиратися, а ми в тилу повинні їх підтримувати".

Одна із учасниць акції Олена говорить, що їй соромно перед військовими за те, що відбувається в місті і хочеться справедливості, якоїсь поваги до людей та миру.

У учасниці акції Наталії на війні загинув син.

У учасниці акції Наталії на війні загинув син
У учасниці акції Наталії на війні загинув син. Житомир, 16 жовтня 2023 року. Скрин із відео Суспільне Житомир

"Мого сина не довезли до шпиталю, він загинув по дорозі тому що не було машини. Житомиряни питали Сухомлина, а чому робиться це? А він говорить, тому, що наші воїни повернуться і хочуть бачити красиве місто. А мій син ніколи не повернеться і ніколи не побачить цього красивого міста. Зараз не час", — говорить Наталія.

У коментарі журналістам Суспільного Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів, що на сьогодні міська рада витрачає на допомогу військовим за місяць більше грошей, ніж за рік на плитку. І що на реконструкцію тротуарів були закладені кошти на початку 2023 року.

"У червні на позачерговій сесії зняли 140 мільйонів з благоустрою: з доріг та з багато чого іншого. Але по деяких вже почалися роботи, і якби ми просто призупинили і чекали б наступного року, то після першого січня експертиза зробила б переоцінку. І всі ці роботи зросли б по вартості мінімум на 20 відсотків. Це були додаткові витрати з міського бюджету через рік чи через два", — сказав Сергій Сухомлин.

Також із протестувальниками вийшов поспілкуватися начальник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

"Мене люди запросили висказати свою точку зору. Я безумовно прокомунікую з усіма органами самоврядування про витрати коштів на військові потреби", — сказав керівник Житомирської ОВА.

В Житомирі проходить акція із закликами раціонально використовувати міський бюджет в умовах війни
Житомир, 16 жовтня 2023 року. Скрин із відео Суспільне Житомир

"Ця акція для того, щоб всі зрозуміли, що "не на часі" уже закінчилось. Треба підійматися, вставати, інакше ми зникнемо не як нація, а як країна взагалі", — сказав військовий ЗСУ на позивний "Валіко".

Учасник акції військовий на позивний "Валіко"
Учасник акції військовий на позивний "Валіко". Житомир, 16 жовтня 2023 року. Скрин із відео Суспільне Житомир

Раніше Суспільне розповідало, що у 2023 році в Житомирі на укладання тротуарної плитки на восьми ділянках з міського бюджету виділили понад 52 мільйони гривень. Найбільше із загальної суми — понад 36 мільйонів гривень — з міського бюджету виділили на укладання плитки на трьох ділянках.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок