Штрафи від податкової та продспоживслужби, використання РРО: що змінилося для підприємців Харківщини з жовтня

Штрафи від податкової та продспоживслужби, використання РРО: що змінилося для підприємців Харківщини з жовтня

Штрафи від податкової та продспоживслужби, використання РРО: що змінилося для підприємців Харківщини з жовтня
Ринок біля метро "Героїв Праці" неодноразово горів внаслідок російських обстрілів. Фото: Суспільне Харків

Зміни у використанні РРОРеєстратор розрахункових операцій, розбіжності вимог податкової та Держпродспоживслужби й найчастіші порушення, які фіксують у підприємців Харківської області, — розмова про зміни для бізнесу регіону з держслужбовицями та підприємцями в ефірі Українського Радіо Харкова.

У Харківській області на 1 жовтня зареєстровані майже 40 тисяч РРО: 20 тисяч з них — програмні, ще 18-19 тисяч — апаратні, говорить головна держінспекторка відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС регіону Олена Путятина.

"З 1 жовтня поновлюються штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків. Використовувати РРО потрібно було з 1 січня 2022 року для всіх підприємців платників єдиного податку 2-ої та 3-ої групи, якщо вони здійснюють розрахункові операції. У першу чергу, це торгівля, громадське харчування, послуги", — пояснює Путятина.

перукарня харків
Фото ілюстративне: Суспільне Харків

Згідно з законом, за порушення проведення розрахунків на територіях бойових дій, можливих бойових дій або на тимчасово окупованих територіях штрафні санкції застосовуватися не будуть, зазначає інспекторка.

Між податковою та держпродспоживслужбою немає єдиної концепції вимог до підприємців щодо товару, реалізації через РРО, стверджує представниця меблевого бізнесу Оксана Мар'єнкова.

"Йде нестикування, наприклад, щодо залишків продукції, а штрафи величезні. Хотілося б мати чіткі вимоги до чеків, касових чеків, ціноутворення, для залишків", — каже підприємиця.

ринок харків
Фото ілюстративне: Суспільне Харків

Серед найчастіших порушень підприємців на Харківщині — реклама російською мовою, говорить начальниця управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби регіону Світлана Манець.

"Ми майже кожного дня ухвалюємо рішення, штрафні санкції до суб'єктів господарювання, які розміщують рекламу російською мовою. За рік сотні таких порушень. Може фізична особа звернутися із заявою про порушення, наші співробітники можуть відреагувати, сфотографувати. Працюємо і з соцмережами", — розказує Манець.

Нині середній штраф за подібні порушення складає 1700 гривень, зазначає службовиця.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок