Підтримувати та співпереживати: полтавська психологиня радить, як підготуватися до навчального року

Підтримувати та співпереживати: полтавська психологиня радить, як підготуватися до навчального року

Підтримувати та співпереживати: полтавська психологиня радить, як підготуватися до навчального року
Суспільне Полтава

Говорити про переживання, не тиснути на дитину і бути спокійними – такі поради батькам школярів перед 1 вересня в умовах пандемії, каже психологиня Анжеліка Московченко. Також вона розповіла Суспільному, як батьки можуть допомогти дітям повернутися до навчального процесу та підвищити ефективність занять.

Аби знизити у дітей стрес, пов'язаний з епідемією COVID-19, батьки мають і самі лишатися спокійними та емоційно стійкими.

"Те, що ми говоримо дітям − це одне, а те, як ми поводимо себе поряд з дітьми − інше. По телефону, коли ми говоримо про COVID-19, коли ми по 25 разів миємо руки, коли це не потрібно − оці страхи впливають на дітей. Тоді вони починають тривожитися і в школі", − розповідає психологиня Анжеліка Московченко.

Якщо ж дитина боїться захворіти на COVID-19, то варто розповісти про причини виникнення хвороби та її наслідки. А також звернути увагу на її переживання.

"Не допитуватися: "Розповідай, що трапилося в школі, ти боїшся?" Це геть не працює. Дитина ще більше закривається, тому що вона розуміє, що це щось погане. Усе повинно бути у формі гри. Наприклад: "А я в твоєму віці боявся ось чого. А ти?", − каже Анжеліка Московченко.

Хвилювання, пов'язані з коронавірусною хворобою, як і будь-який стрес у дітей, краще знизити батьківською підтримкою:

"Батьки повинні дитині приділяти увагу, любити її, обіймати її. Це тактильні відчуття. В дитячому віці − це така захищеність".

А от щоби підвищити ефективність самого навчання, психологиня радить не робити із школи джерело стресу і негативних емоцій, а також не тиснути щодо оцінок.

У першокласників з 1 вересня почнеться новий етап життя. Щоб правильно налаштувати дитину, Анжеліка Московченко радить у перший навчальний день зробити для неї щось приємне:

"Це можуть бути кульки в кімнаті, плакати, зроблені своїми руками, або якийсь подарунок. У дитини повинна бути цікавість. До речі, цікавість − це дуже класний вихід зі стресу".

А батькам випускників не варто нав'язувати дитині власні плани та мрії. Навпаки – треба дати зрозуміти, що підтримуєте її вибір та готові допомогти у будь-якому випадку.

Психологиня Анжеліка Московченко каже, що головне – це батьківська підтримка та увага, як в умовах пандемії коронавірусу, так і без неї.

На початок