14 жовтня на набережній міського парку у Житомирі провели благодійний забіг "Дика гонка" на підтримку ЗСУ. Понад 600 учасників із різних міст України зареєструвалися онлайн та приїхали на змагання.
Про це Суспільному розповіла організаторка благодійного забігу у Житомирі Людмила Мартинюк.
За її словами, "Дику гонку" проводять з 2019 року. У Житомирі такі змагання відбуваються вдруге.
"У 2022 році теж проводили у цей час, — каже Людмила Мартинюк. — Але у минулому році забіг був спрощений, було дуже мало перешкод, менше учасників. Цей захід за допомогою нашої міської ради було провести нескладно. Дистанції: п'ять кілометрів із перешкодами та трейл — це без перешкод, просто дистанція. Будуть бігти п'ять кілометрів парами або командами по чотири людини. Вони частково зможуть допомагати один одному".


Руслан Клименко — засновник забігу з перешкодами "Дика гонка". Він розповів, що цього разу придумав додаткове навантаження для бігунів — це 30-метровий тунель під землею.
"Дикий трейл ми робимо максимально по гірській місцевості. І ми підкидаємо учасникам декілька перешкод: це тунель, який 30 метрів у довжину і діаметром близько одного метра. Ми позбавляємо учасників страху закритого простору та сумнівів у собі. І ці емоції круті!", — зазначив Руслан Клименко.



Світлана Сличко — економістка за освітою, приїхала з Борисполя, аби пробігти п'ять кілометрів, подолати 20 перешкод, шість із яких є найскладнішими перед самим фінішем. За Світлану вболівав чоловік та її трирічний син.
"Я займалася цим до вагітності два роки, потім була коротка перерва у пів року, а затим я продовжила брати участь у змаганнях. Загалом вже понад п'ять років цим займаюся. Фінішувала серед жінок першою. Було дуже складно: гірки, перешкоди. Виснажливо. Але ми це любимо. Ми сюди за цим приїжджаємо", — розповіла Світлана Сличко.

Найкраще подолав перешкоди та здобув перше місце серед чоловіків 32-річний киянин Віталій Паращук. Він працює тренером з легкої атлетики. Чоловік каже, аби перемагати у "Дикій гонці", потрібні регулярні тренування.
"Щоб бути першим у таких забігах із перешкодами, потрібно тренуватися. І не тільки бігати, а й долати перешкоди у залі. Потрібно у тиждень робити 8-9 тренувань. Є дні, коли і по два тренування в день відбуваються. Це і бігове, і силове. Нелегкий цей вид спорту, але від цього ми отримуємо задоволення", — каже Віталій Паращук.


Житомирянка Ольга Королькова танцює від радості.
"Мій хлопець — військовий, тому не змогли сьогодні бігти разом. Бігла і за нього, і за себе. Було кайфово. Траса місцями така, що просто неймовірно складно. Але фішка — це труба, яка була в темряві, ми там повзли. Все чудово. Це і друзі, і обійми, і поцілунки", — розповідає Ольга Королькова.

Дар'я та Ярослав бігли у парному забігу "Дика пара". Дар'я каже, що спорт допомагає їй позбавлятися від стресу.
"Благодійна мета — зібрати гроші для військових. Це дуже потрібно. Класна мета — згуртуватися разом до перемоги. Це розрядка, коли ти виплескуєш те, що накопичилося, зникають тривожні стани. Це не просто гонка, а терапія. Це працює!", — вважає Дар'я Демешок.
"Це дуже важливо для тих, хто прийшов у відпустку з війни — емоційно розвантажитися. Плюс, щоб ми зібрали для них грошей", — каже Ярослав Марущак.


Подолала п'ятикілометровий трейл за 53 хвилини Дар'я Максименко. Дівчина каже, що головне у цих забігах — це пригода.
"Потрібно дивитися за дистанцією, аби не заблукати, і кайфувати від того, що навколо тебе і гірочки, і каміння, і болотце, і це все перемішується. І це феєрія!", — каже Дар'я Максименко.



"Я прибіг першим. За 45 хвилин подолав трейл. Було пару сюрпризів від організаторів: проповзти під уявною колючкою, по тунелю пройти і забігти на рампу. Зараз стою щасливий і чистий!", — ділиться враженнями Олександр Сеник із Києва.

"Ми повинні дітям показувати, чого потрібно прагнути та як витрачати свою енергію — займатися спортом, виходити на вулицю, спонукати до цього інших і відтак ставати сильнішими", — сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: