Донеччина готова до опалювального сезону та блекаутів: що це означає

Донеччина готова до опалювального сезону та блекаутів: що це означає

Донеччина готова до опалювального сезону та блекаутів: що це означає
Лиман 15 листопада 2022 року. Фото: Andriy Andriyenko/АР

Коштом обласного бюджету планують закупити 9200 кубометрів дров для опалення, які отримають жителі громад, розташованих вздовж лінії фронту. Всіх інших людей на Донеччині, які потребуватимуть деревини та брикетів для опалення будуть забезпечувати благодійники та місцева влада. Про це повідомив виконувач обов'язків начальника обласної військової адміністрації Ігор Мороз. За його словами, регіон стовідсотково готовий до зими, зокрема і до блекаутів.

Генератори на випадок блекаутів для інфраструктури

Система централізованого опалення Донеччини готова до зими на 100%, частина котелень обладнання генераторами, розповів на брифінгу Ігор Мороз.

"Гадаю що цей сезон опалювальний пройде не гірше ніж минулий. Сподіваюсь що ця зима пройде без якихось екстраординарних ситуацій", — вважає він.

Очільник ОВА пояснив, що коли мова йде про стовідсоткову готовність, це означає, що виконані всі роботи, які буди заплановані.

"Ми маємо на увазі що за всіма об'єктами виконані регламентні об'єкти, технічне обладнання котелень і житлові будинки готові до подачі і прийняття теплоносія", — розповів Мороз.

За його словами, частина котелень області отримала електрогенератори, аби працювати під час відключень світла. Проте наголосив, що для деяких об'єктів потрібні надпотужні генератори у 1 мегават, на які область не має коштів.

Дрова для людей

Лиман

дрова коштують

не забезпечує людей безкоштовними дровами

З обласного бюджету напередодні зими виділять кошти на купівлю дров для жителів громад, які розташовані на лінії фронту, повідомив Ігор Мороз. Це ті населені пункти, які не мають ані електрики, ані води, ані газопостачання. Деревину, за його словами, будуть доставляти людям до домівок.

"Потреби такої деревини складають 9200 кубометрів. Вона буде вирішена коштом коштів обласного бюджету", — повідомив Ігор Мороз.

Державного фінансування, як минулого року за програмою "дроваЄ" не буде, тому, за словами Ігор Мороза, деревину чи брикети для опалення людям нададуть міжнародні благодійні організації.

"В цьому опалювальному сезоні ми маємо 12 918 домогосподарств, в яких проживають соціально незахищені люди. Ми маємо рішення з приводу допомоги щодо забезпечення їх деревиною, брикетами в залежності від їх потреб", — розповів Ігор Мороз.

Крім того, нагадав він, деякі громади з місцевих бюджетів виділять кошти на купівлю дров, як, наприклад, Лиманська громада.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок