Ще декілька нідерландських компаній допомагали росіянам будувати Кримський міст — прокуратура Нідерландів

Ще декілька нідерландських компаній допомагали росіянам будувати Кримський міст — прокуратура Нідерландів

Ще декілька нідерландських компаній допомагали росіянам будувати Кримський міст — прокуратура Нідерландів
Кримський міст. Фото: Associated Press

До незаконного будівництва Кримського мосту через Керченську протоку причетні ще декілька нідерландських компаній. Рішення щодо них оголосять через кілька місяців. Наразі вже чотири компанії цієї країни сплатили штраф за аналогічні дії.

Про це повідомила прокуратура Нідерландів у коментарі "Укрінформу".

"Кримінальне розслідування, проведене командою прокуратури Нідерландів, засвідчує, що до скоєння злочинів були причетні ще кілька компаній. Прокуратура вважає, що існує достатньо доказів скоєння ними кримінальних злочинів. Очікується, що остаточне рішення у цих кримінальних справах буде оголошено через кілька місяців”, — зазначили у відомстві.

Водночас у прокуратурі заявили, що не можуть назвати відповідні компанії. Але вказали, що планують викликати до суду декількох фізичних осіб, аби з'ясувати факти стосовно їхньої причетності до незаконного будівництва.

Співрозмовники українського інформагентства уточнили, що чотири нідерландські компанії, які причетні до Кримського мосту, вже сплатили 160 тисяч євро штрафу.

Що відомо про компанії з Нідерландів, які причетні до будівництва Кримського мосту

  • Протягом останніх років нідерландська прокуратура проводила розслідування стосовно будівельних компаній, причетних до будівництва Кримського мосту з 2014 по 2017 рік. Відповідне розслідування завершено.
  • Сім компаній з Нідерландів потрапили під слідство за сприяння Росії у будівництві Кримського мосту. Їх підозрювали у порушенні санкцій Європейського Союзу щодо РФ шляхом сприяння будівництву мосту з території Росії до тимчасово окупованого українського Криму. Компанії надали спецобладнання для забивання паль.
  • 13 жовтня 2023 року у позасудовому порядку були закрити кримінальні справи проти чотирьох компаній і восьми фізосіб. Їх звинувачували у навмисному продажу деталей та наданні технічної допомоги для будівництва мосту.
  • За рішенням прокуратури, компанії мали сплатити штраф на загальну суму 160 тисяч євро. Також вісім людей отримали громадські роботи від 20 до 60 годин.
  • Крім того, прокуратура зазначила, що допустивши порушення санкцій, одна компанія отримала вигоду від постачання заборонених товарів та послуг у розмірі 71 330 євро. Цю суму вилучили.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок