Урожай червоного винограду розпочав збирати виноградар із Закарпаття Іван Паук

Урожай червоного винограду розпочав збирати виноградар із Закарпаття Іван Паук

Урожай червоного винограду розпочав збирати виноградар із Закарпаття Іван Паук
Іван Паук/Facebook

Урожай червоного винограду розпочав збирати виноградар Іван Паук на своїх полях у Мукачівському районі. Каже: планує завершити в середині жовтня. Чоловік вирощує 8 сортів впродовж 25 років. За цей час розпочав також виготовляти вина.

32 гектари займає виноградник Івана Паука. Чоловік займається виноградарством понад 25 років.

"В основну лінійку сортового складу у нас входять світові бренди: селекція Бордо, червоні Мерло, Каберне Совіньйон, а тут, де ми знаходимося, то Мерло, яке розпочали збирати, Каберне Совіньйон — буде пізніше. З білих сортів винограду — Совіньйон Блан, Шардоне, Гевюрцтрамінер/Gewürztramine, Bianca — це сорти, які найбільш притаманні світовим брендам, які ми на цій території, в умовах Мукачівського району, вирощуємо і маємо непогані врожаї", — розповів чоловік.

Іван Паук каже: з одного гектара збирають 8 тонн винограду. Частину зібраного продають, а з решти — роблять вино.

"Ми така традиційна фермерська родина, де всі працюють разом і контролюють ці всі процеси. Син вирощує виноград, а я потихеньку вивчаю досвід виробництва вина. Досвід виноробства в мене не такий значний, як у виноградарстві, але понад 10 років практикую, вчуся, є авторські вина, але процес вдосконалення межі не має і передається з покоління в покоління. Я лиш невелику кількість сам переробляю, більшість зібраного винограду продаю виноробам з Мукачівського району, а також в інші області України", — додав виноградар.

За словами Івана Паука, наразі він має 15 авторських найменувань вин. Після збору врожаю, виноградник готуватимуть до зими.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок