Подорожчання житла. У 2023 році ціни на нерухомість у Миколаєві зросли вдвічі

Подорожчання житла. У 2023 році ціни на нерухомість у Миколаєві зросли вдвічі

Подорожчання житла. У 2023 році ціни на нерухомість у Миколаєві зросли вдвічі
Миколаївська багатоповерхівка. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві ціни на оренду та купівлю нерухомості в 2023 році майже вдвічі перевищили аналогічні показники минулого року. За місяць до повномасштабної війни у січні 2022 року середні витрати на оренду однокімнатної квартири становили 3303 гривні, тоді як у вересні цього року вони сягали 3501 гривні.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка одного з агенцій нерухомості Тетяна Андрійчук.

Директорка однієї з миколаївських агенцій нерухомості Тетяна Андрійчук відмічає зростання цін подекуди вдвічі й більше на оренду та купівлю житла в порівнянні з літом-початком осені 2022 року.

"Якщо влітку можна було зняти однокімнатну за 1 500 гривень, то вже в листопаді, грудні, січні однокімнатні квартири здавалися за 4 500, двокімнатні – шість, сім, вісім тисяч. І ось зараз тримаються ці ціни", — говорить Тетяна Андрійчук.

Подорожчання житла в Миколаєві: ціни обвалилися у 2022, але зросли вдвічі у 2023
Директорка одного з агенцій нерухомості Тетяна Андрійчук. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Зі слів директорки центру нерухомості, купують люди в основному одно-двокімнатні квартири.

"Такий порядок цін – 20-30 тисяч доларів. Ми це називаємо середній чек. Оренда має попит найчастіше це в переселенців з Херсону й області. Люди їдуть і вже тут працевлаштувалися. Часто запитують поліцейські й сім'ї військових", — розповідає Андрійчук.

Також директорка центру нерухомості відмічає зростання попиту на приватні будинки.

"Мабуть, це пов'язано з військовими діями. Люди думають про світло, про генератори, про свою свердловину. Якщо я бачила в мирний час – в рік купували через наше агентство нерухомості 10 угод на купівлю, а тут за літо ми провели, мабуть, 20 угод", — говорить Тетяна.

Подорожчання житла в Миколаєві: ціни обвалилися у 2022, але зросли вдвічі у 2023
Будинки в Миколаєві. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Восени 2023 року динаміка купівлі-продажу житла спала.

"Влітку було більше угод, ніж у вересні в нашій агенції. Це незрозуміло для мене, бо в мирні часи вересень і жовтень у нас були активніші на купівлю-продаж. Наприклад, в серпні було 10 угод, а у вересні 2 угоди", — додає Андрійчук.

Галина разом з дівчиною Русланою, якою опікується, винаймає двокімнатну квартиру в Миколаєві з грудня 2022 року. Оскільки їх рідна Киселівка перебувала на лінії фронту, до цього жили в інтернаті. Каже, квартиру винайняла у знайомого. Нині сплачує тільки за комунальні послуги.

"Влітку в нас небагато, те що бойлер працює. Газ – десь 700, 600. А взимку десь + 1000 – це точно, бо двокімнатна квартира, гріємось", — розповідає Галина.

Подорожчання житла в Миколаєві: ціни обвалилися у 2022, але зросли вдвічі у 2023
Місцева жителька Галина. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Жінка говорить, що до того, як отримали допомогу від знайомого – намагалися шукати житло самотужки.

"Були різні ціни – і 8 000, і 10 000, і 6 000. А куди нам? Ми не потягнули б", — говорить Руслана.

Подорожчання житла в Миколаєві: ціни обвалилися у 2022, але зросли вдвічі у 2023
Місцева жителька Руслана. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Голова обласного відділення Спілки економістів Олексій Мірошніченко каже, на ринок нерухомості впливає економічна ситуація та відстань до фронту.

"Серйозні військові успіхи впливають на економіку тим, що відбувається стабілізація економічних процесів. Відповідно ті ціни, що різко впали – потихеньку відновлюються. Зараз ринок не є в такому критичному стані як рік тому, бо то був шоковий стан, коли відбувався наступ агресора і ніхто не знає, що відбудеться далі", — говорить Олексій Мірошніченко.

За словами начальниці відділу реєстрації та ведення даних Головного управління статистики в Миколаївській області Віра Цимбал, хоча й попит знизився через міграцію, пропозиція залишається приблизно тією ж самою.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок