Ліцеї Рівненщини отримали партію шкільних автобусів. Водіїв — бракує

Ліцеї Рівненщини отримали партію шкільних автобусів. Водіїв — бракує

Одинадцять шкільних автобусів отримали 13 жовтня громади чотирьох районів Рівненщини. Загалом за 2023 рік закупили 32 шкільні автобуси замість тих 56, які віддали на потреби ЗСУ. Найбільша проблема зараз — це водії, для цього готові навчати і жінок.

Про це повідомив директор департаменту освіти Петро Коржевський.

У Копитківського ліцею тепер буде два шкільні автобуси, проте водій — поки один, розповіла директорка Лариса Василюк. І додала — другого шукають:

"У нас підвозиться майже 80 дітей, тому для того, щоб, скажімо, розвантажити вранці довіз діток, тому що їм потрібно буде вставати о сьомій годині ранку, то ми отримали другий автобус — щоб розвантажити наші маршрути і дітки могли довше поспати".

Директорка Копитківського ліцею Лариса Василюк
Фото: Суспільне Рівне

Шкільні автобуси
Фото: Суспільне Рівне

Шкільний автобус Березнівського ліцею №2 на початку повномасштабного вторгнення передали на потреби Збройних сил України, повідомила директорка Галина Ковальчук. Відтоді заклад не має ні транспорту, ні водія з посвідченням категорії D. Довозу потребує приблизно дві сотні їхніх учнів, зазначила директорка:

"Хоча наш заклад є міським, але відстань від навчального закладу до місць проживання дітей становить більш як два кілометри, тому є потреба в довезенні дітей. Ми сьогодні отримали шкільний автобус, однак не все так добре складається, оскільки на сьогодні є проблема з кадровим забезпеченням. Маю на увазі — водіїв".

Директор Березнівського ліцею №2
Фото: Суспільне Рівне

Нові шкільні автобуси
Фото: Суспільне Рівне

Директор департаменту освіти Рівненської ОДА Петро Коржевський розповів, що проблеми масового характеру зі шкільним транспортом немає, залишилися тільки ті населені пункти, звідки потрібно підвозити до від двох до чотирьох дітей:

"Найбільша проблема — це із водіями. У переважній більшості водії — це чоловіки віком понад 60 років. Якщо ми матимемо тих жінок, які зголосилися стати водіями, ми в найкоротший проміжок часу здійснимо таку підготовку. Маємо короткотермінові програми через систему професійної освіти, через центр зайнятості. Ми готові до оперативного розв'язання даної проблеми".

Раніше в департаменті освіти Суспільному розповідали, що шкільними автобусами дотепер жінки не керували.

Директор департаменту освіти Рівненської ОДА Петро Коржевський
Фото: Суспільне Рівне

Шкільні автобуси цьогоріч купили на умовах співфінансування. 32 транспортні засоби обійшлися у 96 млн гривень, каже начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль:

"З них 62% — це кошти з державного бюджету, а 38% — це кошти з територіальної громади, співфінансування. Сьогодні ми вручали 11 автобусів. Це крайня партія до 32, які планувалось на 23-й рік. Фактично план мінімум — виконаний".

Віталій Коваль
Фото: Суспільне Рівне

Освітні заклади Рівненщини отримали шкільні автобуси — шукають водіїв
Фото: Суспільне Рівне

За його словами, навчальні заклади області ще мають потребу у 84-х шкільних автобусах, п'ять з них — для школярів з обмеженою здатністю пересуватись.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок