Одинадцять шкільних автобусів отримали 13 жовтня громади чотирьох районів Рівненщини. Загалом за 2023 рік закупили 32 шкільні автобуси замість тих 56, які віддали на потреби ЗСУ. Найбільша проблема зараз — це водії, для цього готові навчати і жінок.
Про це повідомив директор департаменту освіти Петро Коржевський.
У Копитківського ліцею тепер буде два шкільні автобуси, проте водій — поки один, розповіла директорка Лариса Василюк. І додала — другого шукають:
"У нас підвозиться майже 80 дітей, тому для того, щоб, скажімо, розвантажити вранці довіз діток, тому що їм потрібно буде вставати о сьомій годині ранку, то ми отримали другий автобус — щоб розвантажити наші маршрути і дітки могли довше поспати".


Шкільний автобус Березнівського ліцею №2 на початку повномасштабного вторгнення передали на потреби Збройних сил України, повідомила директорка Галина Ковальчук. Відтоді заклад не має ні транспорту, ні водія з посвідченням категорії D. Довозу потребує приблизно дві сотні їхніх учнів, зазначила директорка:
"Хоча наш заклад є міським, але відстань від навчального закладу до місць проживання дітей становить більш як два кілометри, тому є потреба в довезенні дітей. Ми сьогодні отримали шкільний автобус, однак не все так добре складається, оскільки на сьогодні є проблема з кадровим забезпеченням. Маю на увазі — водіїв".


Директор департаменту освіти Рівненської ОДА Петро Коржевський розповів, що проблеми масового характеру зі шкільним транспортом немає, залишилися тільки ті населені пункти, звідки потрібно підвозити до від двох до чотирьох дітей:
"Найбільша проблема — це із водіями. У переважній більшості водії — це чоловіки віком понад 60 років. Якщо ми матимемо тих жінок, які зголосилися стати водіями, ми в найкоротший проміжок часу здійснимо таку підготовку. Маємо короткотермінові програми через систему професійної освіти, через центр зайнятості. Ми готові до оперативного розв'язання даної проблеми".
Раніше в департаменті освіти Суспільному розповідали, що шкільними автобусами дотепер жінки не керували.

Шкільні автобуси цьогоріч купили на умовах співфінансування. 32 транспортні засоби обійшлися у 96 млн гривень, каже начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль:
"З них 62% — це кошти з державного бюджету, а 38% — це кошти з територіальної громади, співфінансування. Сьогодні ми вручали 11 автобусів. Це крайня партія до 32, які планувалось на 23-й рік. Фактично план мінімум — виконаний".


За його словами, навчальні заклади області ще мають потребу у 84-х шкільних автобусах, п'ять з них — для школярів з обмеженою здатністю пересуватись.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook