Підірвався на міні на Луганщині: у Львові відновлюється 25-річний захисник

Підірвався на міні на Луганщині: у Львові відновлюється 25-річний захисник

Підірвався на міні на Луганщині: у Львові відновлюється 25-річний захисник
Захисник Василь Березюк на занятті із фізичною терапевткою у реабілітаційному центрі Recovery у Львові. Фото: Суспільне Львів

У Львові у реабілітаційному центрі Recovery проходить реабілітацію 25-річний захисник Василь Березюк. Чоловік підірвався на міні на Луганщині.

Суспільне поспілкувалось із військовим та лікарями.

Василь Березюк зі Львівщини. Чоловік отримав поранення у серпні 2023 року поблизу Сватового на Луганщині.

"Прилетів ворожий дрон із гранатою, скинув гранату і я відчув удар по нозі, біль. Побіг з дороги до посадки, а посадка виявилась замінована. Я підірвався лівою ногою на міні. Наклав собі турнікет. Попросив товариша, щоб він підійшов і допоміг мені вийти, бо я вже сам не міг. Він взяв мене під руку, допомагав мені вийти і ми зачепили ще одну міну", — розповідає Василь Березюк.

Підірвався на міні на Луганщині: у Львові відновлюється 25-річний захисник
Василь Березюк займається із фізичною терапевткою. Фото: Суспільне Львів

Потім була евакуація, яку, каже Василь, майже не пам’ятає. Ліву ногу чоловік втратив, праву — лікарі змогли врятувати. Проводили операції Василю, зокрема, і львівські хірурги.

"Крім травм кукси, було ще багато інших супутніх травм і захворювань. Тому він потребував уваги багатьох спеціалістів: нейрохірурга, травматолога, інтенсивного лікування. На щастя, все склалося добре. Та кінцівка, на якому рівні була ампутована, на тому і залишилась. Ми не вкорочували її. Врятували другу ногу, яка була важко травмована", — говорить завідувач хірургічного відділення лікарні Святого Луки Мар'ян Кузьмак.

Підірвався на міні на Луганщині: у Львові відновлюється 25-річний захисник
Центр реабілітації Recovery у Львові. Фото: Суспільне Львів

Зараз Василь відновлюється, аби в майбутньому стати на протез. Він займається за програмою реабілітації із фізичною терапевткою Зоряною Сободило. Фахівчиня каже, кожен пацієнт у центрі має виконувати план тренувань.

"Наші хлопці насправді сповнені бойовим духом, вони щоденно тренуються по два рази на день. І ще самі виконують, як ми називаємо, домашню програму. Ну і кожного дня ми перевіряємо чи вони виконали її вірно, скільки підходів та з якою інтенсивністю зробили", — каже фізична терапевтка центру Зоряна Сободило.

Поранені військовослужбовці усі послуги отримують у центрі безкоштовно, лікують там поранених із різними видами травм.

"Ми займаємося і спінальною травмою: пацієнти, у яких є травми, перелами шийних відділів, хребців. Лікуємо пацієнтів, які потребують стороннього догляду, вертикалізації", — говорить лікар фізично-реабілітаційної медицини центру Тарас Воробкало.

За словами Тараса Воробкала, у центрі Recovery прийматимуть близько 1000 пацієнтів на рік.

Що відомо про реабілітацію військових на Львівщині

У квітні 2023 року у Львові відкрили корпус реабілітаційного центру "Незламні". Його облаштували у приміщенні старої поліклініки на вулиці Мазепи. 11 квітня 2023 року там відкрили першу чергу корпусу. Реконструкція тривала чотири місяці. У центрі медичну допомогу люди отримують люди, які отримали травму під час воєнних дій: і військові, і цивільні.

Також у квітні 2023 року на Львівщині відкрили центр протезування та реабілітації Superhumans Center. Це комплексний медзаклад, де протезують та реабілітують пацієнтів, які також отримали травми внаслідок військових дій.

Наприкінці вересня 2023 року у Львові відкрили третій реабілітаційний центр — Recovery. Там також будуть отримувати медичну допомогу люди, які травмувались внаслідок військових дій: цивільні та військові.

На початок