Вулицями Глухова на Сумщині ходить лелека. Птах не полетів на південь разом із іншими, а з настанням холодів він все частіше підходить до людей у пошуках їжі. Глухівчани шукають способи врятувати птаха, адже розуміють, що взимку йому буде важко вижити.
"Для мене це є проблемою, тому що я розумію, що йдуть морози. Комусь холодно у квартирі, а йому холодно на вулиці. І хотілося б, щоб у нього на цю зиму була домівка, і він не ходив просто там по базару. Кожен день я бачу його фотографують, хтось годує. Але хотілося б знайти для нього прихисток якийсь", — поділилася місцева жителька Юлія.

За словами орнітолога Максима Гаврилюка, такі випадки зараз фіксуються по всій країні. Імовірно, дикого птаха підгодовували люди, і він звик до такої опіки.
"Лелека – це дикий птах, а його фактично приручають, тому що для чого йому тоді шукати їжу, якщо можна прийти до людей і отримати її, не докладаючи до цього додаткової зусиль? І, в результаті, це призводить до порушення його поведінки. Нашо кудись улітати, якщо і тут, в принципі, годують", — сказав Максим Гаврилюк.

За словами науковця, птах може витримати морози до мінус 10 градусів.
"Холод лелека може переносити. Важко переносити сильні морози, але головна їжа. Де він візьме жаб, комах, безхребетних і так далі", — зауважив орнітолог Максим Гаврилюк.
Методистка екологічно-натуралістичного центру Глухівського міського центру позашкільної освіти Алла Панченко розповідає, що чотири роки тому брали опіку над лелекою, але утримувати такого великого птаха їм важко.
"До нас зверталися з такою проблемою, що по місту ходить лелека, заберіть його, будь ласка. Ми його забрали, але це птах великих розмірів, і всі повинні розуміти, що досить складно за ним доглядати. Перше, що він взятий з дикої природи, він не пристосований, щоб він був закритий. Не має у нас такого великого вольєру для вигулу цієї тварини. В харчах стала проблема, що купували йому рибу за свої кошти. Волонтери забрали від нас його і дізналися про нашу проблему, що виникли такі складнощі утримання лелеку. І відвезли його під Суми й віддали вже іншим людям, які більш на цьому знаються", — розповіла Алла Панченко.
Натомість у відділі прихистили білченя Мавіка, якого врятували й відгодували українські військові. Під час ротації в Глухові вони сюди передали тварину.

"Коли він потрапив до них, то він зовсім був маленький і його вигодували з піпетки. Якось вже ж вони це зробили і вдалося їм зберегти маленькі білченя. І ось вони передали нам хороші руки. Він є улюбленим не тільки дітей, а й дорослих. Він вже звик до нас, він йде на руки, а тому в живій природі йому буде важко здобувати собі їжу, адже він виріс з людьми", — сказала методистка Алла Панченко.

Доки глухівський лелека залишається без прихистку, в Ямполі знайшли притулок ще одному молодому птаху. Він зимуватиме на Ямпільській станції юних натуралістів. Директор закладу Сергій Мерцалов розповідає, що декілька днів тому птаха привезли з села Імшана.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram