"Спортивні амбасадори". Як на Дніпропетровщині допомагатимуть військовим з пораненнями займатися спортом

"Спортивні амбасадори". Як на Дніпропетровщині допомагатимуть військовим з пораненнями займатися спортом

"Спортивні амбасадори". Як на Дніпропетровщині допомагатимуть військовим з пораненнями займатися спортом
Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

В Україні запустили проєкт "Спортивні амбасадори". Реалізовує його ГО "Повернись живим!" за підтримки Посольства США в Україні, в партнерстві з ГО "Ігри Інвіктус Україна". Відібрали 20 спортамбасадорів – це ветерани та військовослужбовці з різних областей, які отримали поранення на війні. Саме вони ділитимуться досвідом своєї реабілітації з іншими, популяризуватимуть адаптивний спорт та допомагатимуть створювати майданчики для тренувань в громадах.

Про проєкт та адаптивний спорт Суспільному розповіли амбасадори з Дніпропетровщини Руслан Сергійчук та Андрій Кучер.

Спортивний амбасадор Руслан Сергійчук каже: проєкт стартував у червні. Для цього відібрали 20 амбасадорів з різних міст України.

"Це і ветерани, які вже відслужили, і військовослужбовці, всі вони об'єднані тим, що перенесли поранення різного роду, хтось нещодавно, хтось ще з 2014-го року. Ми пройшли серію навчань. Спортамбасадори – це не просто розказувати, не просто тренери. Цей проєкт для того, щоб об’єднати ветеранів, об’єднати побратимів і за рахунок адаптивних видів спорту запропонувати один із видів реабілітації, яка також є дієвою", – каже чоловік.

Руслан Сергійчук потрапив на фронт у 2014 році, пішов як доброволець.

"Після поранення повернувся назад до цивільного життя, продовжив займатися громадською діяльністю, різними проєктами, в тому числі і проєктами пов’язаними зі спортом, із залученням ветеранів до цієї справи. В цьому році взяв участь у відборі, пройшов, для мене це важливо, і став спортамбосадором від “Повернись живим”, – розповів спортивний амбасадор.

Допомагатимуть військовим з пораненнями займатися спортом: проєкт "Спортивні амбасадори"
Фото з особистого архіву Руслана Сергійчука

Після бойових дій та поранення, каже він, відкрив для себе ще один вид спорту, стрільбу з луку.

"Це якраз той самий адаптивний вид спорту. Тому що стріляти повноцінно я вже не можу, а от лук мені в цьому допомагає. В свій час я був в своєму підрозділі одним з кращих стрільців”. У “Іграх Нескорених” у відборі брав участь 2 рази. В одних із перших, це 2015 чи 2016 рік. І до повномасштабного вторгнення в Кривому Розі", – розповів військовий.

Чоловік каде, сенс “Ігор Нескорених” не в медалях та нагородах, це – боротьба з собою та покращення результатів.

"Адаптивних видів спорту, в яких от беруть наші інвіктуси – їх 9, але насправді їх більше. Основні – це стрільба з луку, навіть, якщо є ампутація руки, але можна стріляти зубами. Наш побратим на “Іграх Нескорених” стріляв зубами і потрапив в “десятку”, є гребля на тренежерах, це можна робити і з однією рукою. Якщо є пошкодження опорно-рухового - це баскетбол на візках або волейбол сидячи. Є хенд-байк. Це аналог велосипеда, але ми крутимо педалі не ногами а руками, але це та сама їзда на велосипеді", – розповів Руслан Сергійчук.

Спортивний амбасадор Андрій Кучер розповів про адаптований велосипед.

"Це хендбайк, адаптований велосипед до відповідності складності поранення військового. Ми бачимо, що навіть з ампутаціями верхніх та нижніх кінцівок, будь-хто може займатися саме велоспортом. Це популярний вид спорту – їзда на хенд-байку. Ми часто бачимо на “Іграх Нескорених”, як хлопці вперше сідають та залюбки беруть участь у відбіркових етапах”, – розповів він.

Чоловік отримав поранення у вересні 2022 року на Донеччині.

"Я не служив до цього, не мав за мету пов’язувати своє життя з армією. Але після цих подій 22 лютого 2022 року я пішов добровільно з побратимами воювати. Мені пощастило після поранення дізнатися про “Ігри Нескорених”. Я з’їздив у Львів на відбірковий етап, познайомився з величезною кількістю спортсменів, з класними людьми, які постійно прогресують, які постійно займаються спортом. Для мене це дуже важливо було. Самі зрозумійте, з лікарняної койки потрапити в таке спортивне ветеранське середовище, це носить дуже великий такий адаптивний та цілющий характер”, – розповів спортивний амбасадор.

Допомагатимуть військовим з пораненнями займатися спортом: проєкт "Спортивні амбасадори"
Фото з особистого архіву Андрія Кучера

Чоловік розповів, у наступному році планує увійти до збірної “Ігор Нескорених”.

"Тому що цього року мої побратими виступали в Дюссельдорфі і вони завоювали найбільшу кількість медалей за всю історію “Ігор Нескорених”. Тому для мене це ще один виклик і я залюбки буду брати участь у всіх змаганнях, які стосуються адаптивних видів спорту”, – каже він.

“Моя особиста мета, моєї спілки та спортивних амбасадорів - підняти авторитет ветеранів і зробити ветеранів цінністю України. Тому що нас, на жаль, буде багато. Ми вже маємо готуватися до цього та пропонувати шляхи відновлення”, – розповів спортивний амбасадор.

Руслан Сергійчук розповідає, наразі вони працюють над тим, щоб у кожному районі та громаді військові могли займатися.

“Я рекомендую ветеранам нашим звертатися, якщо мають якісь питання та труднощі, або якщо вас цікавлять ті чи інші змагання. Попитайте, обов’язково проконсультуємо, поговоримо і допоможемо. Є соцмережі. “Повернись живим” є в Фейсбуці, Інстаграмі в Твіттері, в інших соціальних мережах. Є електронна пошта", – зазначив він.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок