У Криму не вистачає вчителів та значно скоротилася кількість першокласників — "Альменда"

У Криму не вистачає вчителів та значно скоротилася кількість першокласників — "Альменда"

У Криму не вистачає вчителів та значно скоротилася кількість першокласників — "Альменда"
Школа. Фото: almenda.org

З початку нового навчального року 2023-2024 у тимчасово окупованому Криму фіксується дефіцит вчителів початкових класів, російської мови та математики. Також відбулося скорочення кількості першокласників на 1376 дітей, порівняно з минулим роком — це рівноцінно двом школам. Водночас у дитсадках не вистачає місць для дітей.

Про це йдеться у звіті Центру громадянської просвіти "Альменда", станом на 15 вересня 2023 року.

Дитячі садки у Криму

У 2023 році дошкільну освіту отримують близько 80 тисяч дітей у 418 відповідних закладах. У 2022 році їхня кількість складала 79 843 дитини. Водночас на тисячу дітлахів 1 вересня цього року було 627 місць у дитсадках.

Школи у Криму

Статистика у шкільній освіті навчального року від окупаційної влади Криму всюди різниться. В окупаційному міністерстві освіти, науки та молоді вказали, що у перший клас пішли 23 248 дітей, а наступного дня "глава" Криму Сергій Аксьонов писав про 21 941 першокласника.

"Більш вірогідною все ж є цифра у 23 248 дітей, адже в минулому 2022-2023 навчальному році було 24 624 першачків, тому дуже різке скорочення кількості дітей у першому класі найменш вірогідно. Разом з тим, відбулося скорочення кількості дітей (хоча планувалося понад 25 тисяч першокласників), які пішли в школи тимчасово окупованого Криму на 1 376 дитини суттєве, адже це скорочення на 45 класів, практично на дві школи", — йдеться у звіті.

Загалом у новому навчальному році зафіксовано 232 369 школярів, що на 2 369 людей більше за минулий рік. Також збільшилась кількість дітей у кримських школах з окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонських областей – близько 3 500 дітей, порівняно з 1994-ма минулого року.

У Криму не вистачає вчителів та значно скоротилася кількість першокласників — "Альменда"
У Криму не вистачає вчителів та значно скоротилася кількість першокласників — "Альменда". Фото: almenda.org

Кількість вчителів у Криму

Кількість вчителів у новому навчальному році трохи збільшилась у порівнянні з 2022-2023. Зокрема, у Криму наразі працює 17 499 педагогів, а торік – 17 382 людини. З них – 1400 молодих спеціалістів.

"Разом з тим, не зважаючи на незначне збільшення вчителів в тимчасово окупованому Криму, педагогів не вистачає – так у Сімферополі не вистачає вчителів початкових класів, російської мови та математики", – йдеться у звіті.

Окупанти намагаються вирішити цю проблему такими шляхами, у тому числі доплатами по 5 тисяч рублів для молодих спеціалістів та програмою "Земський вчитель", за якою педагогам з території РФ надають 1 млн рублів, пільги на оплату житла та виділяють земельні ділянки. За цією програмою до Криму переїхали 102 вчителі.

Крім того, у 436 кримських школах запровадили посаду "радника директора з виховання та взаємодії з дитячими громадськими об’єднаннями".

Як зауважили у Центрі, окупаційна міністерка освіти, науки та молоді Криму Валентина Лаврик є уродженкою села Хоменки Вінницької області та закінчила Сімферопольський державний університет ім. М.В. Фрунзе за кваліфікацією "філолог” та викладач української мови.

У Криму не вистачає вчителів та значно скоротилася кількість першокласників — "Альменда"
У Криму не вистачає вчителів та значно скоротилася кількість першокласників — "Альменда". Валентина Лаврик. Фото: almenda.org

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок