На Кіровоградщині переселенцям виплачуватимуть грошову допомогу на оренду житла. Як її отримати

На Кіровоградщині переселенцям виплачуватимуть грошову допомогу на оренду житла. Як її отримати

На Кіровоградщині переселенцям виплачуватимуть грошову допомогу на оренду житла. Як її отримати
Ілюстративне фото: ua.depositphotos.com

Переселенцям, які проживають у Кіровоградській області, виплачуватимуть грошову допомогу на оренду житла. Виплати строком на 6 місяців започатковують благодійний фонд "Право на захист" спільно з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.

Програма діє у трьох регіонах України. Крім Кіровоградської, у Київській та Черкаській областях. Про це Суспільному розповіла її координаторка Єлизавета Борискіна.

"Благодійний фонд "Право на захист" грошову допомогу не надає, а лише здійснює збір даних заявників. На сьогоднішній день у трьох областях ми прийняли 134 заявки по цій програмі. Зокрема, у Кропивницькому – 32. Зараз ці люди підбирають собі житло та підписують договори. Вартість оренди житла має бути в рамках середньої вартості проживання у населеному пункті".

Хто може отримати допомогу?

Подати заявку на отримання матеріальної допомоги можуть переселенці, які залишили свій дім після 24 лютого 2022 року і ще не отримували грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій.

Крім того, учасники програми мають належати до однієї з таких категорій:

  1. Проживають у місці компактного поселення та готові продовжувати оренду житла після завершення програми;
  2. Проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;
  3. Перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості;
  4. Нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.

Обов’язковими критеріями вразливості для категорій населення є три та чотири:

  • Родина, яка має лише одного з батьків (батька чи матір) з однією або більше дитиною віком до 18 років або з людьми похилого віку від 55 років;
  • Родина, яку очолює одна самотня чи кілька самотніх людей похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • Родина з однією або кількома людьми з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання);
  • Родини, які опікуються дітьми без супроводу (документально підтверджені).

Зі слів Єлизавети Борискіної, після збору усіх даних та підписання договору на оренду житла, термін очікування перших виплат складає до чотирьох тижнів.

На початок