"ЗСУ в першу чергу": чому скасували акцію під Тернопільською міськрадою

"ЗСУ в першу чергу": чому скасували акцію під Тернопільською міськрадою

Міська рада Тернополя
Тернопільська міськрада. Фото: Суспільне Тернопіль

Сьогодні, 11 жовтня, о 17:00 тернополяни втретє планували зібратися під Тернопільською міськрадою на акцію "ЗСУ в першу чергу". Але захід скасували. Про це повідомила організаторка мирної акції, дружина безвісти зниклого військовослужбовця Ольга Тимошенко.

За її словами, о 13:00 ініціативна група учасників зустрілася з міським головою Сергієм Надалом та його представниками. Ольга Тимошенко розповіла про що домовилися.

"Дати нам дані скільки є запитів на даний час в міській раді та на якому етапі вони на розгляді. Такої інформації нам не надали. Сказали, що державна таємниця. Кожен підрозділ коли подає запит, то вказує, що це не для розголошення. Ми по своїх каналах знаємо про деякі запити. Ми спілкуємося з військовослужбовцями та будемо знати, чи задовільнили їхні потреби. Це має бути видно на "Prozorro", чи відбуваються торги. Ще одне питання, чи є запити про які ми не знаємо. Та цією інформацією з нами не поділилися. Чи будуть виділені ще суми з бюджету міста на задоволення потреб військових? Була сьогодні дана обіцянка, що в кінці жовтня чи на початку листопада буде наступна сесія міської ради, де будуть переглядати бюджет. Якщо буде можливість зменшити видатки на інші позиції та спрямувати ці гроші на ЗСУ, то це буде зроблено".

Волонтерка Ольга Тимошенко
Ольга Тимошенко. Фото: Суспільне Тернопіль

Ольга Тимошенко показала заборону від Тернопільської обласної військової адміністрації на проведення мирної акції "ЗСУ в першу чергу".

Документ
Документ, який учасники акції отримали від Тернопільської ОВА. Фото: Скрін документа надала Ольга Тимошенко

Жінка каже, попри заборону хотіли вийти.

"Ми думали будемо мітингувати, вимагати діалогу з мером. Не планували акцію відміняти. Сьогодні з нами зв’язалися, запропонували діалог, з умовою, що приходить троє людей від ініціативної групи. Умова, що ми обговорюємо певні моменти та акція не відбувається. Ми пішли на ці умови для того, щоб дати меру шанс зрушити цю ситуацію".

Документ
Документ Тернопільської ОВА учасникам мирної акції. Фото: Скрін документа надала Ольга Тимошенко

Співорганізатор Сергій Павленко каже, на зустрічі з міським головою обговорили створення робочої групи, яка працюватиме із запитами військових.

"Туди входитимуть представники нашої ініціативної групи та представники міської ради, які займаються співпрацею з військовою частиною та їхніми запитами. Нам пішли на зустріч".

"ЗСУ в першу чергу": чому скасували акцію під Тернопільською міськрадою
"ЗСУ в першу чергу": чому скасували акцію під Тернопільською міськрадою. Фото: Суспільне Тернопіль

На сайті Тернопільської міської ради повідомили, що під час зустрічі з ініціативною групою обговорили механізми забезпечення потреб військових Тернопільського гарнізону.

"ЗСУ в першу чергу": чому скасували акцію під Тернопільською міськрадою
"ЗСУ в першу чергу": чому скасували акцію під Тернопільською міськрадою. Фото: Тернопільська міська рада

Речниця Тернопільської міськради Мар'яна Зварич сказала, на камеру ситуацію не коментуватимуть.

Нагадаємо, перша акція "ЗСУ в першу чергу" відбулася біля міської ради 14 вересня. А 21 вересня тернополяни вдруге приходили міську раду.

На початок