Кропивницькі фельдшери удосконалюють навички роботи в умовах війни

Кропивницькі фельдшери удосконалюють навички роботи в умовах війни

Кропивницькі фельдшери удосконалюють навички роботи в умовах війни
Інструктори навчально-тренувального відділу під час тренінгу для фельдшерів у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому для фельдшерів центру екстреної медичної допомоги організували тренінг, щоб вони удосконалювали свої навички роботи під час війни. Під час занять максимум уваги приділяють допомозі при пораненнях та інтенсивних кровотечах.

Тренінг відвідують фельдшери центру екстреної меддопомоги з усієї області, розповів Суспільному керівник центру Олександр Ярошенко.

"Щодня ми маємо справу з тією чи іншою патологією, коли потрібно надавати екстрену медичну допомогу. Навчальний центр доводить до автоматизму всі реанімаційні заходи. За тиждень – 2-3 реанімації".

Чому для кропивницьких фельдшерів організували додаткові заняття

Виклики у диспетчерську центру екстреної меддопомоги у Кропивницькому надходять з усієї області. Крім роботи в межах свого регіону, під час повномасштабного вторгнення реанімаційні бригади перевозять поранених і тяжкохворих з інших міст та сіл, працюють на деокупованих територіях, розповів завідувач навчально-тренувального відділу Руслан Величко.

"Постійно беру участь в евакуації хворих, коли вони до нас потягом прибувають. Буває, ми евакуюємо хворих з Дніпра, Кривого Рогу, Миколаєва – транспортуємо тяжких хворих, реанімаційних, з підтримкою, впритул до штучної вентиляції легень".

Зі слів лікаря, під час додаткових занять удосконалюють навички роботи в умовах війни.

"Поранених бійців ми транспортуємо. Більше уваги приділяємо допомозі травмованим з критичними кровотечами, травмами кінцівок, осколковими пораненнями".
завідувач навчально-тренувального відділу Руслан Величко
Завідувач навчально-тренувального відділу Руслан Величко. Фото: Суспільне Кропивницький

Чого навчають фельдшерів під час тренінгу в Кропивницькому

Що робити, коли людина втратила свідомість на вулиці, показав інструктор Вадим Кошлак.

"Людина на дотики не відреагувала. Маємо дізнатися, чи вона дихає, чи працює серце. Ми закидаємо голову, нагинаємось. У цей момент я відчуваю дихання, якщо воно є, щокою, дивлюсь, чи підіймається грудна клітина. Потрібно слухати так десять секунд".

Інструктор показав, як робити непрямий масаж серця та штучне дихання за допомогою мішка Амбу.

"Базова реанімація. Почали саме з неї, тому що є основа, яку потрібно знати. Швидка приїздить протягом, максимум, десяти хвилин. Якщо здійснювали хоча б якісь реанімаційні заходи, то шанс вижити набагато вищий".

Фельдшер Володимир Москаленко приїхав на навчання з Малої Виски Новоукраїнського району. Сказав, що працює з 1983 року і йому доводилось робити реанімацію.

"Треба повністю поновлювати знання, тому що з’являються інші методики".
Фельдшер Володимир Москаленко з Малої Виски
Фельдшер Володимир Москаленко з Малої Виски під час тренінгу в Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Фельдшерка Валентина Гром приїхала із села Велика Виска Мар’янівської громади Новоукраїнського району. Сказала, що працює на "швидкій" 34 роки.

"У нас траса – багато аварій. Всяке буває: шок, алергія, утоплення, струм, гіпертонічні кризи. Є необхідна апаратура, потрібно вчитися, потрібно знати, як чим користуватися".

Зі слів керівника центру екстреної меддопомоги, триватимуть заняття до кінця жовтня.

На початок