Сьогодні, 10 жовтня, на Київщині у Білій Церкві провели інтерактивну вуличну акцію "Стежка ментального здоров'я". Її організували із нагоди Всесвітнього дня психічного здоров'я. Захід відбувся у дендрологічному парку "Олександрія".
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації.
Зазначається, що акція мала на меті привернути увагу кожної людини до важливості підтримання ментального здоров'я, навчити зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а за потреби — звертатися за допомогою до фахівців.

У адміністрації поінформували, що до участі в інтерактивному заході долучилися близько тисячі студентів Білоцерківського національного аграрного університету. Вони також провели тренування для учасників.
"Білоцерківці та гості міста могли відвідати тематичні локації, присвячені піклуванню про свій психологічний та фізичний стан. Також під час заходу можна було пройти тестування, щоб визначити свій ментальний стан та опанувати техніки самодопомоги: заземлення, дихання та інші",— йдеться у повідомленні.

Відвідувачам роздавали листівки з корисною інформацією про здоров'я людини. Також усі охочі могли пройти обстеження, визначити рівень цукру в крові та виміряти артеріальний тиск в автобусі здоров'я, підсумували у КОДА.
Що відомо про психологічну допомогу в Києві
На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.
У Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.
У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.
У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.
В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".