Нацгвардійцям, що збивають дрони над Київщиною, після розголосу повернули "бойові" — ЗМІ

Нацгвардійцям, що збивають дрони над Київщиною, після розголосу повернули "бойові" — ЗМІ

Національна гвардія відновила додаткові виплати військовим за виконання бойових завдань на Київщині. Мова про доплати у 30 тисяч гривень за збиття безпілотників, запущених Росією. Раніше нацгвардійці скаржилися журналістам на невиплату "бойових".

Про це інформує "Українська правда".

У відповіді на запит УП керівництво Нацгвардії поінформувало, що у військовій частині 3101 проведені службові перевірки, за результатами яких військовослужбовцям почали виплачувати борги з зарплат.

Щоб "погасити" заборгованість за лютий-травень 2023 року, частині виділили додаткове фінансування. У Нацгвардії обіцяють повністю розрахуватися з військовими до кінця жовтня.

За даними УП, бійцям, які збивають "шахеди" над критичною інфраструктурою Київщини, вже виплатили додаткові винагороди за червень-серпень.

Що відомо про додаткові 30 тисяч грн для військових

8 березня 2022 року уряд ухвалив постанову, яка передбачає додаткову винагороду військовим. Згідно з нею, додаткові 30 тисяч гривень на місяць отримують військові Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.

З 1 лютого 2023 року порядок виплат премій військовим було змінено. За новим порядком, виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань.

10 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт №8312 з відповідною поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.

На початку серпня 2023 року СБУ спільно з ДБР викрили керівників навчального центру Нацгвардії на Київщині, які безпідставно нарахували собі майже 1 млн грн "бойових" премій. Чотирьом військовим командирам повідомили про підозри.

Пізніше співробітники ДБР повідомили про підозру ще двом посадовцям військової частини з Київщини, які безпідставно "виписували" собі бойові виплати, перебуваючи в глибокому тилу.

На початок