Не сплатив податків на 29 мільйонів гривень: на Житомирщині обвинувачують керівника агропідприємства

Не сплатив податків на 29 мільйонів гривень: на Житомирщині обвинувачують керівника агропідприємства

Керівника агрофірми обвинувачують у несплаті податків
Керівника агрофірми обвинувачують у несплаті податків. Ілюстративне фото: Катерина Тарасюк для Суспільне Житомир

Житомирська обласна прокуратура надіслала до суду обвинувальний акт стосовно керівника агрофірми за те, що він не сплатив до бюджету 29 мільйонів гривень податків.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За даними слідства, протиправні дії, які призвели до ненадходження до державного бюджету коштів, керівник сільськогосподарського товариства Житомирщини здійснював протягом 2017 – 2018 років.

"Він відображав у документах бухгалтерської і податкової звітності інтенсивне "придбання" у фіктивних підприємств паливно-мастильних матеріалів, міндобрив, сої та іншої сільгосппродукції. Але фактично нічого не купував. Таким способом ділок формував податковий кредит з податку на додану вартість", — розповіла речниця прокуратури.

З її слів, за висновками експертів, унаслідок таких протиправних оборудок обвинувачений не сплатив до бюджету податків на суму 29 мільйонів гривень.

Керівник агропідприємства обвинувачується за частиною третьою статті 212Ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до держаного бюджету коштів в особливо великих розмірах — карається штрафом від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Кримінального кодексу України.

Прокурор заявив позов про стягнення з фігуранта зазначеної суми у повному обсязі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок