"Тягач МТ-ЛБ на свій день народження спалив". Як працюють розрахунки протитанкістів на "Стугні" та "Фаготі"

"Тягач МТ-ЛБ на свій день народження спалив". Як працюють розрахунки протитанкістів на "Стугні" та "Фаготі"

Бійці розрахунку ПТРК на передовій
Українські бійці на передовій знищують техніку російських окупантів за допомогою ПТРК. Військовий з протитанковим ракетним комплексом. Фото: Військове телебачення України

Протитанкові ракетні розрахунки на передовій не лише знищують техніку російської армії, а і ведуть розвідку, а також працюють проти піхоти. Бійці, які працюють із ПТРК "Стугна" та "Фагот" розповіли про результати їхньої роботи.

Оператор протитанкового ракетного комплексу "Фагот" Вадим розповідає, дальність стрільби комплексу досягає до 3,5 кілометрів. 

"Танк, МТ-ЛБ, піхота — вона все бере, головне, щоб ракета нормально дійшла, щоб оператора рука не здригнулася", — каже старший оператор ПТРК Вадим.

ПТРК передова техніка російські окупанти
Старший оператор ПТРК Вадим. Фото: Військове телебачення України

В арсеналі цього підрозділу є також український комплекс "Стугна". Це ПТРК іншого покоління, розповідає старший оператор Микола.

Пускова установка знаходиться на відстані від оператора, а за ціллю він спостерігає на екрані монітора. За словами Миколи, можливо засікти ціль на відстані 10 кілометрів.

"Це танк — "броня" будь-яка. Починає трусити, якщо ти бачиш техніку і не можеш її дістати. Починаєш шукати можливість вразити", — розповідає старший оператор ПТРК Микола.

ПТРК "Стугна" передова техніка російські окупанти
Старший оператор ПТРК Микола. Фото: Військове телебачення України

Комплекси мобільні, тому розрахунки ПТРК вирішують декілька бойових задач, розповідає командир відділення Андрій:

"Ми постійно виїжджаємо, ведемо розвідку — шукаємо цілі, намагаємося перебити росіянам логістику, щоб вони не могли працювати, щоб танки не виїжджали і не працювали по нашій піхоті. Закриваємо їм дороги, щоб не возили ні боєприпаси, ні людей на позиції. Постійно знаходимося в бойових умовах, постійно на рубежі".

На питання про підбиту техніку командир відділення ПТРК Андрій починає перелічувати:

"Знищили танк, пікап, БК противника, тягач МТ-ЛБ на свій день народження спалив".

Андрій служить за контрактом з 18 років. Чотири — працює на протитанкових ракетних комплексах. За кілька місяців роботи на цьому напрямку підрозділ, розповідає військовослужбовець, знищив більш як 15 одиниць техніки російських військ.

"Виїхали два танки противника, які працювали по сусідній позиції. В умовах поганої видимості довелося стріляти через посадку. Попали в танк, він задимівся і згорів. Інший зразу відкотився", — розповідає боєць.

ПТРК передова техніка російські окупанти
Командир відділення ПТРК Андрій. Фото: Військове телебачення України

Розрахунки ПТРК є пріоритетною ціллю для росіян, ділиться Микола. 

"Установка важка і бігати з нею не так легко, як здається, тому тренуємося, щоб бути постійно у формі та максимально ефективно знищувати окупантів", — ділиться старший оператор ПТРК Микола.

Інформацію та відео до матеріалу надало Військове телебачення.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок